Як я навчилася готувати. Публічні дискусії


- А Ви маєте шаблон плану модерації? Чи надіслати наш? - запитала мене спікерка, яка мала виступати та одночасно модерувати подіумну дискусію, яку я вперше організовувала для Kyiv Dialogue як регіональна координаторка проєкту в Харкові (палкий привіт, дорогі Mykhaylo Banakh i Tetiana Lopashchuk та всі наші!).
- Так, маю, - збрехала я. - Але, прошу, присилайте і Ваш шаблон.

Мені тодішній, сім років тому, було страшенно соромно, що я уявлення не маю, що таке план модерації, і зізнатися в цьому не стало духу...

Тому я почала ретельно вивчати це питання й уважно додивлятися й дослухатися за тим, як роблять інші, збирати вдалі і невдалі приклади, пробувати і спостерігати, що в яких авдиторіях працює, а що ні.

Нині я точно маю власні відповіді й рішення на запитання:

Що є і що не є дискусією?
Навіщо потрібні публічні дискусії?
Як обрати й сформулювати тему?
Як визначити мету і довести авдиторію з пункту А до пункту Б?
Як знайти і запросити до виступів учасниць і учасників?
Як готувати учасниць/-ків, якщо їх запрошували не ви?
Які використати модераторські прийоми, щоб було цікаво і корисно? Як не хвилюватися? Як одягтися?
Навіщо план модерації і галочкові списки?
У чому особливість дискусій з гендерної тематики?

Напрацювала гарний фундамент з Oleg Marushchenko, із яким ми підготували й провели чимало дискусій для Київського діалогу від Крона. Гендерний інформаційно-аналітичний центр і загалом з гендерної тематики.

Відточилося це моє вміння в EdCamp Ukraine, де ми з Oleksandr Elkin придумали й реалізували чимало публічних дискусій з гострих тем в освіті, з відомими особистостями і вже з ідеальними планами модераці.

А цього року чомусь особливо популярною я була як модераторка "чоловічіх панелей" з гендерної тематики, як-от на запрошення Ольга Горкавчук в Ужгороді і Natalya Delieva в Одесі.

Я радо поділюся всім, що назбирала й придумала за ці 7 років, приходьте, будь ласка!

Дякую, Anna Dovgopol за запрошення і за ідею, що цей мій досвід може комусь стати в пригоді!

Звертаю увагу, що лекція закрита, лише за реєстрацією, і фокус буде саме на дискусіях з гендерної тематики, оскільки подія відбувається в рамках навчання для гендерних експерток/-ів від Гендер в деталях, тому прошу поставитися з розумінням, якщо організаторки когось не запросять після аналізу даних, наданих у формі реєстрації.

Форма реєстрації: https://bit.ly/3CmMhcB (до 26.11)

Сторінка події: https://fb.me/e/1t2C1QcBh