Видатні жінки Харківщини

Галерея АВЕК і історія про жінок. У галереї у центрі міста відкрилася виставка “Видатні жінки Харківщини”. Уперше з виставкою харків’яни й харків’янки мали змогу ознайомитися влітку 2015 року у ТРЦ “Караван”. Як тоді, так і зараз, виставка приурочена до дня міста,  щоб показати  місцевому населенню,  що традиційна жіноча справа - не борщ  варити, а брати активну участь у розбудові міста. Розвиток суспільства не міг бути однобоким, не могло бути так, що чоловіки творили історію, а жінки дивилися у віконце. Це стереотип, який заклався саме тому, що ані у книгах, ані у переказах жіночий вклад у культуру та науку не відтворено. Саме для того, щоб змінити суспільну думку, або хоча б примусити замислитися над усталеним ладом, Центр гендерної культури та Фонд Олександа Фельдмана й організували виставку “Видатні жінки Харківщини”.

- Коли вперше була заявлено про виставку, у ній було 29 персоналій. Для деяких не було знайдено фотографій, не вдалося встановити дати життя та творчості. Друга виставка відбулася 2016 року в Обласній художній галереї «Мистецтво Слобожанщини». Вона була присвячена Міжнародному дню солідарності жінок у боротьбі за свої права. Після цієї виставки до її організаційного комітету зверталися харків’яни та харків’янки, які додавали інформацію про інших видатних жінок, а також фотографії, які не було знайдено раніше. - Тетяна Ісаєва, директорка Центру гендерної культури.

На виставці,  що проходить зараз, уже представлено 37 персоналій. Це ті жінки з різних епох нашої держави, які  внесли значний внесок у розвиток  культури, освіти, медицини, мистецтва, науки тощо. Відвідувачки та відвідувачі мали змогу передивитися відеосюжети програми “КультУра” Олени Григор’євої, які розповідають про життя та діяльність видатних харків’янок.

Власна кореспондентка ГІАЦ “КРОНА” АЛІНА КУРЛОВИЧПосилання на відео від GenderCulture Channel