Вперше головним банкіром України буде жінка


Вперше головним банкіром країни буде жінка. Верховна Рада звільнила голову НБУ Степана Кубіва. За дане рішення проголосували 302 народних депутати.

На його посаду президент Петро Порошенко запропонував кандидатуру Валерії Гонтарєвої. Спікер парламенту Олександр Турчинов запропонував голосувати з цього питання без обговорення.

"За" призначення нової голови Національного банку проголосували 349 нардепів, відповідно Гонтарєва очолить НБУ.

"Шановні депутати, це щось неймовірне. Це ви підтримали президента, тому що мене, чесно кажучи, не дуже знають", - заявила Гонтарєва після призначення.

"Для мене це виклик, але я сподіваюся, що мої здібності мені допоможуть", - додала вона. Турчинов, в свою чергу, попередив Гонтарєву, що найближчим часом їй доведеться відзвітувати про роботу НБУ перед Радою.

Гонтарєва очолює раду директорів групи компаній "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) з грудня 2007 року. З січня 2001 по грудень 2007 вона обіймала посаду першого заступника голови правління і начальника управління фінансових ринків в ІНГ Банк Україна. До цього протягом п'яти років входила в правління АКБ "Сосьєте Женераль Україна", де відповідала за роботу банку на ринках капіталу. З 1993 по 1996 рік працювала провідним економістом на Українській міжбанківській валютній біржі.

Гонтарєва має дві вищі освіти - перша отримана в Київському політехнічному інституті в 1987 році, друга (ступінь магістра економіки) - у Київському Національному економічному університеті в 1997 році. Володіє українською, російською та англійською мовами.

Як відомо, голова НБУ призначається Верховною радою за поданням президента терміном на сім років. Однак Гонтарєва стане вже третьою головою Нацбанку з початку 2014 року. Нагадаємо, 24 лютого Верховна Рада звільнила Ігоря Соркіна і призначила Степана Кубіва головою НБУ.

Джерело