Відсутність сексизму на екрані приносить фільмам більші касові збори


Давно відомо, що гендерна рівноправність у голлівудському кіно - рідкість. Щоб оцінити масштаб лиха, використовується знаменитий тест Бехдел, що визначає, чи повноцінно жінки представлені у фільмі. Щоб фільм пройшов тест, повинну дотримуватися трьох умови: необхідно, як мінімум два повноцінних жіночих персонажі, вони повинні спілкуватися між собою і темою їх діалогу має бути щось, крім чоловіків. Цілком очікувано, що фільмів, які відповідають цим критеріям, не так багато. У кіноіндустрії дуже поширена думка, що вони не приносять своїм творцям великого прибутку, тому що дивитися на цікавих жіночих персонажів хочеться в основному жінкам, але не чоловікам. Однак останні дослідження довели протилежне.

Автори блогу FiveThirtyEight прийшли до несподіваних висновків: касові збори фільмів, які відповідають критеріям тесту Бехдель, насправді більше тих, хто їм не відповідає. У рамках дослідження були проаналізовані 1615 фільмів, що вийшли з 1990 по 2013 рік. Виявилося, що середній бюджет фільмів, що пройшли тест Бехдель, був нижче, а доходи, які вони приносять, - навпаки, вищі. Згідно з отриманими результатами, середній бюджет фільмів, які відповідають вище сказаним критеріям, нижче приблизно на 35 %. Середня валовий прибуток фільмів з гендерною рівноправністю персонажів становить $2.68 на кожен витрачений на виробництво долар, тоді як інші фільми отримують $2.45 за кожен витрачений долар.

На жаль, тест Бехдель неідеальний - досить згадати, що «Гравітація» не проходить його, бо Сандра Буллок у фільмі не розмовляє з іншими жінками. Але хочеться вірити, що результати досліджень, що використовують його, допоможуть вирішити питання гендерної нерівноправності в кіно і дадуть нам більше цікавих і сильних жіночих персонажів.

Джерело