Відкриття виставки «Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні. Частина І» (Київ, 1 березня)Відкриття виставки «Безстрашні. Частина І» відбудеться 1 березня 2019 року о 18.30 у Creative Women Space (м. Київ, Михайлівський провулок, 9Б).

Звідки взявся наш фемінізм? Дослідниці й громадські діячки ще наприкінці 1980-х років заговорили про права та емансипацію, однак, коли йдеться про феміністок, часто уявляють молодих жінок, які є радикальними, бо «не знають життя». Насправді ж, в Україні наразі працює кілька поколінь жіночого руху — від тих, кому зараз 80, до тих, кому 20.

Яким досвідом можуть поділитись активістки та дослідниці, через що вони пройшли, та чого досягли? Відповіді на ці питання шукає соціологиня Тамара Марценюк у проекті «Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні». У серії інтерв’ю з українськими діячками вона документує безперервність та послідовність історії фемінізму в Україні, з початку незалежності до сьогодні. Ця масштабна ініціатива об’єднує жінок та їхні здобутки у громадському секторі, державотворенні, міжнародному розвитку, академічних колах та низовому активізмі.

Виставка та лекторій «Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні. Частина І» розповідає про тих 12 героїнь, інтерв’ю з якими були опублікувані на сайті «Гендер в деталях». Влучні спостереження, дошкульну критику, та мудрі поради від видатних жінок доповнюють їхні портретні світлини. Фотографині Олені Ангеловій вдалось показати візуально той досвід, який стоїть за плечима кожної.

Щоб ви могли краще познайомитись з українськими феміністичними діячками в рамках виставки пройде лекторій від героїнь проекту. Теми і розклад лекторію буде опубліковано найближчим часом.

Авторка проекту та виставки: Тамара Марценюк
Кураторка виставки: Галина Курило
Фотографиня проекту: Елена Ангелова
Дизайнерка виставки: Олена Марчишина
Партнери виставки: Creative Women Space

Героїні виставки «Бестрашні. Частина І»:

Світлана Оксамитна
Тамара Мельник
Тамара Гундорова
Наталія Карбовська
Мар’яна Рубчак
Оксана Дюжер
Марта Чумало
Елла Ламах
Марта Богачевська-Хом’як
Марія Дмитрієва
Тетяна Ісаєва
Оксана Кісь

Відкриття виставки відбудеться 1 березня 2019 року о 18.30 і розпочнеться лекцією Тамари Марценюк «Український фемінізм із 1990-х часів до сьогодення: історії про тих, які наважилися подолати страх».
Із часів незалежності в Україні створено чимало жіночих і феміністичних організацій та ініціативних груп, реалізовано проектів із забезпечення гендерної рівності та написано книг. Які ознаки та виклики варто виділити в українському феміністичному активізмі? Якими були знакові академічні та низові ініціативи, покликані привернути увагу до становища жінок? Хто є ті безстрашні жінки, які творять український фемінізм?

Вхід вільний за обов'язковою реєстрацією: https://bit.ly/2GAGTdO

Виставка триватиме до 11 квітня 2019 р.

ЛЕКТОРІЙ

1 березня, п’ятниця, 18.30 – 21.00
Відкриття і лекція Тамари Марценюк «Український фемінізм із 1990-х часів до сьогодення: історії про тих, які наважилися подолати страх»

9 березня, субота, 13.00 – 16.00
Тетяна Ісаєва, лекція «Гендерний музей як документування невидимої жіночої історії» і гра «Крізь скляну стелю»

13 березня, середа, 18.30 – 20.30
Оксана Дюжер, дискусія «Як вдягнути гендерні окуляри»

16 березня, субота, 13.00 – 16.00
Марта Чумало, лекція «Гендерно-обумовлене насильство: все, про що ви хотіли спитати»

23 березня, субота, 13.00 – 16.00
Елла Ламах, лекція «Гендерний підхід і його складові»

27 березня, середа, 18.30 – 20.30
Тамара Гундорова, лекція "Феміністичні тони у портреті 1990-х"

30 березня, субота, 13.00 – 16.00
Наталія Карбовська, лекція-дискусія «Як виглядає українский жіночий і феміністичний рух сьогодні»

3 квітня, середа, 18.30 – 20.30
Марія Дмитрієва, лекція «Мізогінія суспільна і увнутрішнена»

6 квітня, субота, 13.00 – 16.00
Світлана Оксамитна

11 квітня, середа, 18.30 – 20.30
Оксана Кісь, лекція «Українки в ГУЛАГу: коли вижити означало перемогти»

Джерело