У місті, яким керують жінки, знають як залучити більше жінок в політику і владу

Для жінок-лідерів потрібно організовувати навчальні курси, семінари і тренінги, створювати і зміцнювати позитивний імідж жінки-керівника та жінки-політика. Такі ідеї прозвучали під час «круглого столу», що відбувся 24 червня у міськвиконкомі Первомайска (Миколаївська обл.) в рамках Проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні».

Завдання проекту - створити громадянську платформу, яка допоможе збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень. Він 2 роки реалізуватиметься в 12 областях України.

Гендерна рівність та участь у політичному житті є складовими сучасного демократичного управління. Відповідно до міжнародних стандартів, чоловіки і жінки мають рівні права на повноцінну участь у всіх аспектах політичного процесу. Однак, на практиці, жінкам набагато важче повною мірою скористатися цими правами. Особливо в Україні, яка за рівнем представництва жінок у Верховній Раді посідає 107 місце у світі, за представництвом на міністерських посадах - 68 місце,та 145 місце у світі по гендерній рівності. Чому це так, як змінити ситуацію і посилити вплив жінок на політику, аналізували учасники «круглого столу» у Первомайську.

Під час відкриття засідання міський голова Людмила Дромашко розповіла, що для неї дане питання дуже актуальне, адже вона очолює секцію прав жінок в асоціації міст України і добре володіє ситуацією щодо гендерної рівності. «На жаль, міських голів-жінок стає все менше і менше», - сказала мер і додала, що питання участі жінок в політиці є складовою економічного розвитку громади.

Голова Первомайської молодіжної громадської організації «Жіночий інформаційно – координаційний центр «Ольвія» Олена Константинова озвучила дані моніторингу щодо гендерного складу в обласній, районних та міській радах, а також про те, як дотримується 30% квота в партійних списках.

Вона також презентувала проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні».

Присутні гості - Олена Микитась, регіональна координаторка проекту, голова Херсонської громадської організації «Успішна жінка»; Ярошенко Віра Миколаївна, доцент кафедри політичних наук, кандидат політичних наук, доценту Чорноморського державного університету імені Петра Могили; Бугаєнко Таміла Іванівна – голова обласної громадської організації «Миколаївська обласна Спілка жінок України», доцент, голова обкому профспілок держустанов, висловили своє бачення щодо ролі українських жінок в політиці. До дискусії долучилися депутати та депутатки міської та селищних рад, голови міських та районних партійних організацій, громадські активістки.

Депутати Первомайської міської ради справедливо відмітили, що Первомайськ є унікальним містом. Адже у нас діючий мер – жінка, і раніше теж була жінка-мер, немало жінок і в депутатському корпусі, тож первомайці підтримують жінок. Депутатки обіцяли подумати над створенням жіночої групи в депутатському корпусі.

Висунули учаснмики і чимало пропозицій. Зокрема, що в питаннях гендерної рівності треба починати з освіти - запроваджувати спеціальні курси і вводити їх в програму дитячих садочків і шкіл.

Адже всі соціологічні дослідження відображають, що жінки є більш працездатними і витривалими. Участь жінок у перемовинах у військових конфліктах на 40% підвищує вірогідність досягнення поставлених цілей.

Голова Первомайська Людмила Дромашко висловила побажання, щоб проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» виростив жінок-лідерів.

Обговорити та створити свою Первомайську резолюцію по втіленню рівних можливостей участі у політиці чоловіків та жінок, а також доступності жінок до ресурсів та рівнів прийняття рішень, можна буде на спільному соціальному ресурсі, після розміщення проекту резолюції. Тож долучайтеся до обговорення та додавайте свої рекомендації.

Джерело