У Фонді Вікімедіа шукають жінок


У Фонді Вікімедіа стартувала кампанія із залучення жінок до редагування Вікіпедії. Для цієї мети Фонд виділив 250 тисяч доларів.

Ініціатором проекту стала співробітниця Фонду Вікімедіа Сіко Бутерс (Siko Bouterse), яка є очільником Комітету з видачі індивідуальних грантів (Individual Engagement Grants).

На думку Сіко, в проектах Вікіпедії тривалий час спостерігається статевий дисбаланс (gender gap), і цей  дисбаланс треба якось подолати. А конкретніше, Сіко хоче побачити:

а) збільшення кількості правок у Вікіпедії, які вносяться особами жіночої статі;
б) збільшення кількості статей на суто жіночу тематику;
в) збільшення кількості заявок на отримання грантів, які подаються особами жіночої статі.

Найбільше пані Сіко цікавлять проекти Вікіпедії шістьма мовами, серед яких – Українська. Окрім українок, Фонд проявляє також інтерес до жінок, що послугуються англійською, іспанською, арабською мовами, а також двома мовами Індії – Малаялам і Телуґу.

Наразі триває перша фаза кампанії – пошук волонтерів, підготовка сторінок проекту і їх переклад різними мовами. З 4 березня  розпочнеться друга фаза, протягом якої збиратимуться ідеї  – як же все-таки залучити жінок до Вікіпедії.  І нарешті 30 квітня, коли найкращі проекти будуть відібрані, розпочнеться їх впровадження.

Останні 6 місяців цього року Сіко присвятить підрахункам, скільки жінок вдалося уманити до її вікі-гарему. Вона сподівається, що принаймні у трьох мовних розділах Вікіпедії спостерігатиметься суттєвий ріст жіночого змісту, а кількість поданих жінками грантових проектів зросте до 50 %.

Детальніша інформація

Джерело