Тренінги для видавництв і авторських колективів «Створюємо недискримінаційний освітній контент»

Оголошується набір на чергову триденну очно-заочну тренінгову програму для видавництв і авторських колективів «Створюємо недискримінаційний освітній контент».

До участі запрошуються авторки й автори шкільних підручників, співробітники/-ці видавництв, які залучені до створення текстового й ілюстративного контенту, редакторської діяльності (передусім ті, які планують брати участь у черговому конкурсі проєктів підручників, але без обмежень для інших).

Планується проведення двох ідентичних за змістом тренінгів (формуються дві різні тренінгові групи з ідентичною програмою навчання).

Кожна тренінгова група проходить:

1) дводенне очне навчання (з основним акцентом на темі недискримінації у підручниках),

2) одноденне заочне навчання (передусім, присвячене сучасним трендам візуалізації освітнього контенту, що можуть бути використані при створенні підручників).


ЧАС ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Очна частина кожного з тренінгів відбудеться у м. Харків 14-15 жовтня (середа-четвер) та 17-18 жовтня (субота-неділя) 2020-го року.

Навчання розпочинатиметься у перший день тренінгу о 10.00 (і триватиме орієнтовно до 18.00), завершуватиметься у другий день не пізніше 16.00.

Заочна частина (спільна для обох тренінгових груп) відбудеться онлайн. Тривалість заочної частини навчання складатиме приблизно 4 години. Орієнтовна дата проведення заочного навчання – 24 жовтня 2020-го року (точну дату і час буде погоджено й повідомлено під час очної частини тренінгу).


БЕЗПЕКА З ОГЛЯДУ НА ПАНДЕМІЮ COVID-19

Очне навчання відбуватиметься з дотриманням прийнятих карантинних обмежень (площа приміщення для навчання з розрахунку 20 м2 на людину, дистанціювання, масковий режим, наявність дезінфекторів тощо).

У виключному випадку неможливості проведення очного навчання у визначені дати через посилення карантинних обмежень розглядатиметься питання про перенесення очної частини заходу.


РЕЄСТРАЦІЯ

- відкрита до 1 жовтня 2020, 23:59
- за посиланням http://bit.ly/aneppublishinghouse2020


ОРГАНІЗАТОРИ

- Посольство Швеції в Києві
- Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні
- Громадська організація «ЕдКемп Україна»
- Громадська організація «Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА»


УМОВИ УЧАСТІ

- безкоштовно,
- надаються усі необхідні матеріали,
- забезпечується проживання, дворазове харчування (сніданок, обід),
- компенсується вартість проїзду (потяг, автобус),
- сертифікація за умови завершення двох очних та одного заочного днів навчання,
- за необхідності буде надіслано офіційний лист-запрошення,
- учасниці й учасники зможуть отримувати консультативну підтримку після завершення навчання.


ІНФОРМАЦІЯ

З грудня 2017 року і до сьогодні відбулося вже 8 тренінгів за ідентичною програмою, у яких взяли участь 64 % видавництв, залучених до створення шкільних підручників. Навчання організоване на допомогу виконання вимоги щодо усунення з освітнього контенту, зокрема шкільних підручників, випадків прямої та/чи прихованої дискримінації за всіма захищеними ознаками – віком, інвалідністю, статтю, майновим станом, національністю та іншими (відповідно до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»).

Тренінгова програма узгоджується із чинним законодавством України та засадами антидискримінаційної експертизи шкільних підручників.

Програма навчання включає такі модулі:

- нормативно-правове та методичне підґрунтя антидискримінаційної експертизи освітнього контенту,
- механіка здійснення експертизи як елементу конкурсу проєктів підручників,
- теоретичний блок про дискримінацію як явище, її види і вияви в освіті,
- практична робота з виявлення та усунення у текстовому й ілюстративному контенті виявів дискримінації за всіма захищеними ознаками,
- основи сучасного дизайну освітнього контенту.

Відео про одну з попередніх серій тренінгів можна переглянути за посиланням youtube.com/watch?v=XDhmkDhV_D4.

З усіх питань просимо звертатися за адресою nondiscrimination.wg@gmail.com.