Тренінг «Медії та політика: невикористаний ресурс» (запрошення та анкета)

Запрошуємо представників і представниць медій (державних, недержавних, інтернет) Харкова та Харківської області до участі у тренінгу «МЕДІЇ ТА ПОЛІТИКА: НЕВИКОРИСТАНИЙ РЕСУРС» 29/30 серпня 2015 року у м. Харків.

Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА» за сприяння міжнародної організації National Democratic Institute (NDI) та фінансової підтримки Уряду Швеції оголошує початок конкурсного відбору для участі у тренінгу «МЕДІЇ ТА ПОЛІТИКА: НЕВИКОРИСТАНИЙ РЕСУРС» для журналістів/-ок, редакторів/-ок, режисерів/-ок, ведучих програм, керівництва, а також блогерів/-ок, який відбудеться 29 і 30 серпня 2015 року у м. Харків (однакова програма для двох різних груп).

УМОВИ УЧАСТІ

Участь у тренінгу для всіх учасниць / учасників є безкоштовною.

Учасникам/-цям з Харківської області відшкодовується вартість проїзду до Харкова й у зворотному напрямі.

Тривалість тренінга – 7 годин з перервами на дві кава-паузи та обід.

Робочі мови – українська, російська.

Охочі взяти участь у відборі мають заповнити заявку (додається нижче) та до 24 серпня (24.00.) надіслати її на електронну поштову скриньку women50ukraine@gmail.com або заповнити онлайн-форму.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО ТРЕНІНГ

Цей захід організовано у рамках унікального проекту «Жінки – це 50% успіху України».

Основна мета тренінга – ознайомити представників/-ць регіональних медій із новими ресурсами, що їх використовуватимуть політичні партії у рамках проекту, спрямованого на підвищення показника участі жінок у політичному житті регіону та розкриття потенціалу жінок як політикинь, а також сприяти очищенню інформаційного простору від гендерних стереотипів, сексизму та дискримінаційного контенту.

Після участі у тренінгу учасники й учасниці дізнаються:

- про нові можливості для розширення читацької/глядацької аудиторії, які відкриваються для редакцій при застосуванні гендерного підходу у висвітленні новин;
- про небезпеки, на які наражаються журналісти і журналістки, які висвітлюють політичні події і як цих небезпек уникнути;
- про те, як можна висвітлювати події регіональної політики у відповідності до міжнародних стандартів журналістики;
- про гендерні проблеми, що існують в українській політиці, та як вони відображаються у ЗМІ;
- яким чином засоби масової інформації створюють гендерностереотипні образи чоловіків і жінок та закріплюють за ними певні ролі та сфери діяльності;
- з якими специфічними труднощами доводиться зустрічатися жінкам і чоловікам у політиці;
- про вияви мовного сексизму та стратегії  впровадження гендерно-чутливої мови.

З обома групами працюватиме кваліфікована тренерська команда:

Штурхецький Сергій – кандидат наук з державного управління, науковий співробітник Національного університету «Острозька академія», член Комісії з журналістської етики, журналіст із 20-річним досвідом роботи, депутат Рівненської обласної ради, медіа-тренер та медіа-експерт міжнародних організацій. Стажувався у медіа США, Великобританії, Польщі, Росії. Співавтор навчальних посібників «Практикум із журналістської етики» та «Гендерні медійні практики»;

Малахова Олена – кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови, завідувачка кафедри гендерночутливих технологій в освіті, директорка Гендерного центру Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, експертка й тренерка Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА» та Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти вищих навчальних закладів, членкиня робочої групи з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти Міністерства освіти і науки України.

Ви завжди можете знайти інформацію про проект на сторінках NDI у Facebook та Twitter, на офіційному сайті ГІАЦ «КРОНА», на сайтах наших партнерів: Повага – кампанія проти сексизму у політиці і ЗМІ, Жінки - це 50% успіху України, Sida та NDI.

Контактні особиСєдая Юлія, регіональна координаторка проекту «Жінки – це 50% успіху України»;  +380 67 798 0602, women50ukraine@gmail.com. Міньковська Ірина, асистентка проекту; +380 66 188 9975.

Проект виконується за сприяння NDI та фінансової підтримки Уряду Швеції.

Зі щирою повагою, команда ГІАЦ «КРОНА»


ЗАЯВКА на участь у тренінгу «МЕДІЇ ТА ПОЛІТИКА: НЕВИКОРИСТАНИЙ РЕСУРС»

Просимо Вас у лаконічній формі розповісти про себе, відповідаючи на запитання нижче та надіслати файл на адресу women50ukraine@gmail.com до 25.08.2015 (24.00.). Ви також можете заповнити заявку онлайн.

1.    Прізвище, ім’я:

2.    Місце роботи, посада:

3.    Контактні телефони:

4.    Адреса електронної пошти:

5.    Ваш досвід роботи у ЗМІ (як давно Ви працюєте, над якими темами, у якому форматі та все, що б Ви ще хотіли повідомити)

6.    Що у сучасних медіях Харкова і області, на Вашу думку, є позитивним, а що – потребує змін? Яких саме?

7.    Чому для Вас цікаво взяти участь у тренінгу? Які Ваші очікування?

8.    Як Ви плануєте застосувати досвід, набутий на тренінгу, у своїй професійній діяльності?

9.    У який день – 29 серпня (субота) чи 30 червня (неділя) або у будь-який з двох днів Ви б змогли взяти участь у тренінгу?

Дякуємо за прагнення змінити регіональний медіапростір на краще!

Будемо раді бачити Вас на тренінгу!

Якщо Вас зацікавив наш проект, якщо у Вас виникли якісь запитання, якщо Ви хочете взяти участь у наших наступних заходах, будь ласка, звертайтесь до нас в будь-який час за такими телефонами:
Сєдая Юлія, регіональна координаторка проекту «Жінки – це 50% успіху України», +380 67 798 0602;
Міньковська Ірина, асистентка проекту, +380 66 188 9975,
а також пишіть нам на пошту: women50ukraine@gmail.com.