Таліби закликали жінок в Афганістані не виходити на вулицю через поведінку бойовиків

Рух Талібан закликав жінок в Афганістані не виходити на вулицю нібито через поведінку бойовиків. Про це заявив представник бойовиків Забіхула Муджахід, пише The New York Times.

За словами Муджахіда, обмеження тимчасове і діятиме, доки Талібан не зможе «гарантувати безпеку» жінкам:

«Ми стурбовані, що наші нові бійці ще не навчені і можуть погано поводитись із жінками... Ми не хочемо, щоб наші сили шкодили жінкам або переслідували їх».

Прессекретар талібів додав, що жінки мають залишатися вдома, «поки не буде нової процедури», і що їм нібито виплачуватимуть зарплату на дому.

Раніше представник Талібану Ахмадулла Васек сказав NYT, що рух «не проти жінок, що працюють», поки ті носять хіджаби.

З 1996 по 2001 роки, коли таліби перебували при владі в Афганістані, жінкам забороняли навчатись, працювати поза домом або навіть виходити на вулицю без супроводу чоловіка. Їх зобов'язували повністю покривати себе одягом за межами дому, а для порушників суворих релігійних законів діяли такі покарання, як побиття камінням, пороття і повішення.

Заступниця директора організації Human Rights Watch з прав жінок Гізер Барр сказала, що Талібан говорив про «тимчасові» обмеження прав жінок і минулого разу: «Вони пояснювали це недостатньою безпекою і чекали, коли стане краще і жінки отримають більше свободи... Але за роки їхньої влади цей момент так і не настав».

Після захоплення влади в Афганістані в серпні 2021 року таліби заявляли про права жінок за шаріатом і обіцяли, що дискримінації не буде.

Джерело