Школа для освітян «Гендерні канікули» – третій рівень


28 червня – 1 липня  ГІАЦ «КРОНА» провів Школу для освітян третього рівня.

Школи «Гендерні канікули» 1-го та 2-го рівнів, що були проведені ГІАЦ «КРОНА» впродовж 2010-2012 рр., стали поштовхом до переосмислення гендерної структури освіти як соціальної інcтитуції (зокрема на рівнях дошкільної та середньої освіти), розвитку гендерної компетентності освітянської спільноти, формування гендерночутливого викладацького стилю.

Школа третього рівня – тренінг для тренерок «Гендер в освіті» – продовжила цю традицію, але не лише поглибила знання з гендерної теорії, а й створила підґрунтя для  подальшого розвитку гендерночутливого стилю педагогічної роботи. Передусім, школа підготувала учасниць до самостійної діяльності як тренерок з гендерної тематики в освіті, які будуть здатні до планування, композиціонування та проведення тренінгово-освітніх заходів різної глибини і тривалості для своїх колежанок і колег, учнівства чи студентства.

Учасницям школи, зокрема, була надана можливість потренуватися у якості тренерок: підготували тематичні модулі й виступити з ними під час тренінгу.

Випускниці пройшли так звану практику, що здійснювалася під керівництвом тренерської команди ГІАЦ «КРОНА» у співпраці з Гендерним центром Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
Під час практики випускниці провели два пілотні тренінги для двох груп: один – для студентства, другий – для молодих викладачок і аспіранток ХНПУ імені Г.С. Сковороди.