Середня зарплата жінок в країнах ЄС на понад 16% нижча, ніж у чоловіків


Середня зарплата в країнах Євросоюзу у жінок становить на 16,4% менше, ніж у чоловіків. Такі дані наводить Eurostat, виходячи з показників 2013 року.

Найбільша різниця в оплаті праці між чоловіками і жінками − в Естонії, де жінки отримують майже на третину (29,9%) менше від чоловіків. Різниця у більш, ніж 20% також зафіксована в Австрії (23%), Чехії (22,1%) та Німеччині (21,6%).

Найменша диспропорція в оплаті праці між чоловіками і жінками в ЄС Словенії −3,2%. Невелика різниця в зарплатах також зафіксована на Мальті (5,2%) і в Польщі (6,4%).

В Україні жінки заробляють у середньому на 19% менше чоловіків. Ці дані за 2015 рік оприлюднило інтернет-видання mojazarplata.com. Проте кореспонденту УНН представниця уповноваженої Верховної Ради з прав людини Аксана Філіпішина розповіла про інші цифри.

Так, за її словами, в Україні жінки в середньому мають на 24% меншу зарплату, ніж чоловіки.

“У державному секторі працює втричі більше жінок, ніж чоловіків. При цьому зарплата у них нижча на 24%, бо в основному керівні посади займають чоловіки”, — сказала А.Філіпішина. Також за словами А.Філіпішиної, 53% населення України — це жінки.

Джерело-1, Джерело-2