Савченко: Я готова померти в ім’я справедливості


Українська льотчиця Надія Савченко, ув'язнена в Росії, не збирається припиняти голодування і готова померти в ім'я справедливості. Про це вона розповіла в інтерв'ю журналістам "Открытой России".

"Я казала, що буду голодувати до тих пір, поки не закінчиться вся ця маячня. Існує алібі, що доводить мою невинність. Я не вбивала російських журналістів. Я ніколи не стріляю в людей без зброї", - підкреслила Савченко.

Вона зазначила, що не має жодних надій на російський суд.

"Я розумію, що якщо їм потрібно демонстративно покарати «українську фашистку» за вбивство російських громадян, вони покарають. Тепер вони пред'явили мені обвинувачення в перетині кордону, хоча самі вивезли мене до Росії", - сказала вона.

"Фізично я відчуваю себе нормально. Морально - фігово. Як інакше людина може відчувати себе у в'язниці? В Україні рабами не народжуються", - зазначила вона.

"Я була на двох війнах і готова померти в ім'я справедливості. Ваш прем'єр Медведєв сказав, що якщо відрубають систему SWIFT, то Росія готова на всякі заходи. Я теж готова на всякі заходи. Я тримаю себе силою волі. Я піду до кінця", - заявила Савченко.

"Втрата одного бійця - це не програна війна", - підкреслила льотчиця.

Якщо здоров'я Савченко погіршиться, то лікарі «Матроської тиші» спробують вдатися до примусового годування.

Натомість льотчиця обіцяє написати заяву головному лікарю та начальнику СІЗО. Примусове годування вона збирається розглядати як катування: "Я помру тоді".

Нагадаємо, сьогодні один з адвокатів Савченко Микола Полозов, заявив, що Басманний суд у Москві 10 лютого розгляне клопотання слідства про продовження арешту льотчиці.

Також депутат Європейського парламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс оголосив голодування на підтримку Савченко.

Джерело