Розвиток Малого Та Середнього Бізнесу Як Рушійна Сила Для Економічного Змагання В Україні


2 жовтня 2014 року в рамках «Тижнів німецької культури 2014» «Київський діалог» у співпраці з Фондом Фрідріха Науманна провели у Харкові панельну дискусію на тему малого та середнього бізнесу в Україні. Військові дії відбуваються безпосередньо близько від Харкова. Але не лише внутрішні переселенці потребують уваги та підтримки місцевої громадськості. Саме тому на захід прийшло багато відвідувачів, щоб подискутувати, як протистояти поглибленню економічної кризи. Міріам Космель, керівник проектів Фонду в Україні та Білорусії, Тетяна Гавриш, генеральний консул Німеччини у Харкові, Тетяна Лопащук, координаторка «Київського діалогу» в Україні та Ігор Черняк, правозахисник та активіст у Харкові, відкрили подіумну дискусію. В обговореннях взяли участь: Любомир Чорній, керівник Київського центру відкритої експертизи та співзасновник Національної платформи для малого та середнього бізнесу; Валерій Кокот, радник президента Торгівельної палати України та експерт з розвитку підприємства; Артур Ковальчук, економічний експерт Київського інституту економічного аналізу та консультації з питань політики; Тарас Данько, співдиректор Міжнародного центру підприємства при Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Всі учасники дискусії погодилися, що економічний підйом був би вагомим сигналом для показу того, що модернізація та економічна діяльність за демократичними принципами є можливими і в Україні.

Довідка про «Київський діалог»

Через широкий суспільний і політичний рух протесту, який взимку 2004-2005 привів до зміни влади в Києві, Україні як партнеру німецької та європейської політики почали приділяти більше уваги. Перемога Помаранчевої Революції була досягнута активним і конкурентноспроможним громадянським суспільством, що після політичного перелому все більше шукає можливостей приєднання до європейської мережі справ та досвіду. Події зими 2004-2005 стали причиною створення періодичного дискусійного форуму для розгляду двосторонніх та загально-європейських питаль, що стосуються ролі України в Європі.

"Київський Діалог" був створений та ініційований на суспільних засадах керівною групою, яка складалась із науковців, представників неурядових організацій, журналістів, представників фондів із України та Німеччини, заради партнерської співпраці.

Інституціями, що сприяють і підтримують цей намір, були і залишаються досі Фонд Роберта Боша, Міністерство Закордонних Справ ФРН, Німецький Союз громадян Східної Європи, Фонд Генріха Боля та Польсько-німецько-український Фонд (РАUCI).

Метою проекту "Київський Діалог" є поширення знань про Україну в ЄС та про європейські процеси і цінності в Україні і сприяти таким чином формуванню позитивного ставлення до Європи і підтримувати подальшу демократизацію країни.

Проект "Київський Діалог" особливо спрямований на те, щоб ідентифікувати як політичну еліту, так і впливові актори громадянського суспільства в Україні, які в майбутньому стануть опорою німецько-українських і європейсько-українських відносин, запросити обидві сторони до діалогу та скріпити їхню проєвропейську позицію. Прилучати до Європи потрібно, насамперед, нове покоління людей, що приймають рішення і несуть політичну відповідальність.

Також "Київський Діалог" намагається сприяти побудові мережі молодих та більш досвідчених експертів з обох країн, які планують на коротку і довгу перспективу пов'язати своє життя з інтенсифікацією українсько-німецьких і українсько-європейських відносин. "Київський Діалог" визначає для України та Німеччини суспільно та політично значимі теми, які згодом стають предметом обговорення та діалогу. Всі результати дискусій організатори направляють до політикуму обох країн.