У Верховній Раді запропонували зрівняти права жінок та чоловіків на догляд за дитиною та декретну відпустку

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною.

Про це повідомили на сайті президента України.

Зазначається, що законопроект розширює можливості українських чоловіків у частині поєднання професійної діяльності з сімейними обов’язками та вихованням дітей, а також пропонує запровадити новий вид відпустки для чоловіків – відпустку при народженні дитини.

«Законопроект допоможе усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною, та створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні», – йдеться у публікації.

Зокрема, законопроектом запропоновано внести зміни до Кодексу законів про працю та Закону України Про відпустки, закріпивши на законодавчому рівні такі права чоловіків:

– на встановлення скороченого робочого часу для батьків, які виховують дітей без матері (зокрема, в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено лише для жінок);

– на отримання чоловіком одноразової оплачуваної відпустки тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини;

– рівні права батька та матері на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Як повідомляється, у чинному законодавстві право батька розуміється як похідне від права матері на таку відпустку. Таким чином, лише матір може делегувати право на відпустку батькові чи іншим родичам. Це обмежує батька, матір дитини якого є самозайнятою особою або фізичною особою – підприємцем, у праві скористатися відпусткою для догляду за дитиною, оскільки така жінка не перебуває в трудових відносинах та не має права на будь-який вид відпустки.

Джерело