У Німеччині запровадили покарання за фото та відео під спідницею

Німецький Бундестаг визнав так званий апскертінг (upskirting) – фото- та відеозйомку під спідницею без дозволу – злочином.

Воно стало частиною нового закону про посилення захисту права на приватність при відео- та фотозйомках. На порушників тепер чекатиме відчутний штраф чи до двох років ув'язнення. При цьому покарання може бути застосоване як для тих, хто робить відповідні знімки чи записи, так і для тих, хто їх розповсюджує.

Раніше жінки були захищені від подібних знімків лише у випадку, якщо вони робилися у їхньому житлі чи кабінах для перевдягання. Втім часто такі випадки трапляються у публічних місцях, наприклад, на ескалаторі.

Міністерка юстиції Крістін Ламбрехт, яка лобіювала прийняття закону, наголосила, що такі речі неприйнятні.

«Фотографувати під спідницею або зону декольте – це безсоромне порушення права на приватне життя жінки», – заявила вона.

Раніше жінки були захищені від подібних знімків лише у випадку, якщо вони робилися у їхньому житлі чи кабінах для перевдягання. Втім часто такі випадки трапляються у публічних місцях, наприклад, на ескалаторі.

У багатьох країнах світу намагаються побороти таку принизливу для жінок форму сексуального харасменту як upskirting. Так, у Шотландії, Австралії, Новій Зеландії та деяких американських штатах зйомки «під спідницею» караються законом.

Крім того, у Великій Британії в січні 2019 року парламент ввів кримінальну відповідальність за таємну зйомку під спідницею жінки. Згідно з цим законом, порушника можуть засудити до двох років в’язниці, а за найбільш серйозні правопорушення – внести до реєстру осіб, які вчинили злочини на сексуальному ґрунті.


Жертви нещасних випадків також захищені

Ухвалений Бундестагом закон запроваджує кримінальну відповідальність за фотографування чи фільмування жертв нещасних випадків з боку так званих "зівак". Раніше кримінальний кодекс захищав від подібної зйомки лише тих, хто вижив під час аварій чи катастроф, - тепер від цього захищені і тіла померлих.

На порушників у цьому випадку також може чекати до двох років в'язниці. Так само злочином буде не лише сама зйомка, але й розповсюдження знімків та відео.

Джерело-1, Джерело-2