ПОЛІТИКА ПАМ’ЯТІ: ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ПОДІЙ ЧИ ВАЖІЛЬ ПОЛІТИКИ?


26 серпня 2015 року, реєстрація з 16.00 до 16.30, початок о 16.30, м. Харків, вул. Артема, 10/12, готель «Аврора», Конгрес-хол, 2 поверх.

Щоб пам’ятати – треба знати. Політика пам’яті повинна сприяти порозумінню між групами, які звикли розмовляти мовою ультиматумів і міркувати категоріями чорно-білого сприйняття минулого.

Виважена державна політика у сфері історичної пам’яті могла б дати відповідь не на одне спірне питання. Але як зробити її ефективним механізмом поступу, а не жонглерським м’ячем політиків?

Науковці наголошують на трьох головних причинах, через які почути ці відповіді ми зможемо ще не скоро. У колективній пам’яті суспільства Україна є жертвою, котра з покоління в покоління потерпала від війн усередині та імперій ззовні. Такий підхід визначає країну, як об’єкт, а не суб’єкт творення власної історії. Як постколоніальна держава Україна отримала колективну свідомість, сповнену рудиментів комуністичного минулого і відірваність від загальноєвропейської історичної пам’яті.

Репресії тоталітаризму, війни, пам’ятники й музеї, декомунізація, перейменування… Що ж таке історична пам’ять? Що і як пам’ятати, щоб рухатися далі – від суб’єкта історії до її об’єкта?

Кількість учасників обмежена. Для участі просимо зареєструватися, написавши на адресу kharkiv@kiev-dialogue.org.

У ДИСКУСІЇ ВІЗЬМУТЬ УЧАСТЬ:

Едуард Зуб, історик;

Олексій Мусієздов, доктор соціологічних наук, доцент кафедри соціології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;

Тетяна Пилипчук, співробітниця Харківського літературного музею;

Марія Тахтаулова, історикиня, спеціалістка з топоніміки, координаторка проекту «Харківська топонімічна група».

Модерація – Володимир Маслійчук, історик, редактор порталу «HISTORIANS».

Онлайн-трансляція заходу за посиланням. Робочі мови – українська, російська.

Контактна особа – Олена Малахова,
регіональна координаторка проекту «Київський діалог» у Харкові,
+380 977 816 591, +380 500 308 667
kharkiv@kiev-dialogue.org.

Інформаційна підтримка: