Подіумна дискусія «ЩО МИ МОЖЕМО ЗРОБИТИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ЗАРАЗ? ОСОБИСТОСТІ ЯК АГЕНТИ ЗМІН У СФЕРІ ОСВІТИ»


Подіумна дискусія «Що ми можемо зробити безпосередньо зараз? Особистості як агенти змін у сфері освіти» (23 червня) відбулася за партнерської участі EdCamp Ukraine – всеукраїнської ініціативи освітніх реформ «знизу», яка сформувалася за сприяння представництва Київського діалогу у Харкові.

Учасники й учасниці дискусії, яка пройшла у партнерстві з Першою (не)конференцією для шкільних педагогів EdCamp Ukraine, пропонували різні, часом протилежні, шляхи вирішення освітніх проблем. Але всі наголошували, що просто чекати на зміни не можна, треба над цим активно працювати вже зараз.

У дискусії взяли участь представники й представниці не лише різних інституційних рівнів освітньої сфери, а й стейкхолдери різних поколінь: учениця школи, молода вчителька, директор школи, представниця батьківського громадського руху, представники громадських рухів освітніх реформ, директорка Інституту модернізації змісту освіти, голова громадської ради Міністерства освіти і науки України.

У ході обговорення аудиторія дійшла висновків, що коли революція здатна змінити вектор розвитку суспільства, то виховати нове покоління із новими цінностями може лише грамотна державна політика в освітній сфері. І її формування – завдання не лише міністерства освіти, а й усього суспільства, передусім освітніх закладів, батьків, громадських активістів. Спікери поділилися досвідом впливу на формування державної освітньої політики та реформування освітньої сфери: створення приватних шкіл і організації їх роботи, налагодження громадського (батьківського) контролю за бюджетами відділів освіти, упровадження принципу «гроші ходять за дитиною», аналізу якості шкільних підручників та принципово новий підхід до їх створення й оновлення інформації, співпраці громадськості й державних освітніх установ, у тому числі Міністерства освіти й науки, комітетів верховної Ради.

Важливим результатом дискусії стало те, що стейкхолдери освіти Харкова, які зацікавлені в освітніх реформах, у тому числі на регіональному рівні, мали змогу не лише ознайомитися з успішним досвідом колег, а й започаткувати тісну співпрацю з ними, отримали можливість впровадження успішних практик у співпраці на різних інституційних рівнях.

Відеозапис дискусії можна подивитися за посиланням.

Докладне запрошення на подіумну дискусію.