Онлайн-лекція Оксани Кісь «Материнство в ГУЛАГу: благословення і/чи прокляття» (26.08.2021, 17:00)

Що відбувалося з немовлятами та матерями за колючим дротом ГУЛАГів?

Тисяч молодих жінок заарештували у 1940-50-х роках на Західній Україні та засудили на довгі роки ув’язнення за співпрацю з націоналістичним підпіллям. Деякі з них опинилася в неволі вагітні або з немовлям на руках, інші досвідчили материство вже у таборах. Історикиня і антропологиня, докторка історичних наук, завідувачка відділу соціальної антропології, провідна наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України Оксана Кісь у зум-лекції "Материнство у ГУЛАГу: благословення і прокляття" проаналізує досвіди і смисли материнства у неволі на основі свідчень українок-політв’язнів ГУЛАГу.

Оксана Кісь розповість про реальні практики материнства у середовищі невільниць, а також про умови утримання та догляду дітей, їхні хвороби, лікування та смертність. Окремо розгляне, як жінки і діти переживали розлуку і чого коштувало возз’єднання родини після років нарізно.

Лекція відбудеться 26 серпня, початок о 17:00.
Посилання на лекцію у зумі: https://cutt.ly/oQ169Zb
Ідентифікатор конференції: 844 5623 2990
Код доступу: 113363

Нагадаємо, упродовж серпня та вересня усім охочим ми розповідатимемо про дитячий досвід виживання в умовах репресій: під час депортацій, про адаптацію і життя у статусі дитини "ворогів народу" на прикладі України та Чехії, про стосунок з батьками, які були в’язнями у таборах ГУЛАГу, про дитинство у часі Другої світової війни та сучасної війни в Україні.

У межах проєкту "Втрачене дитинство" 9 лекторів (історики/ині, музейники/иці та антропологи/ині) проведуть 8 зум-лекцій.

Перша лекція "Втрачене дитинство": Діти як об’єкт тоталітарного насильства" наукових співробітників музею "Територія Терору" Олександра Пагірі та Юрія Коденка уже відбулася, переглянути її ви можете за посиланням: https://youtu.be/dxnRJsVtzXs

Другу лекцію Мартіна-Олександра Кислого "Позбавлені батьківщини: дитинство депортованих кримських татар в Узбекистані" можна подивитися тут:
https://youtu.be/F6jinXzYWLg

Проєкт “Втрачене дитинство” підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe. Проєкт Музей втілює спільно з Paměť národa.