Одеський художній музей створив футболки проти стереотипів про жінку
Одеський художній музей створив колекцію футболок для конкурсу проти упередженого ставлення до жінок «Не вішай ярлики!».

Конкурс – спільний проект платформи українських брендів «Всі. Свої» та проекту «Я зможу!» Фонду Олени Пінчук. Його мета – створення креативних футболок проти упереджень, пов'язаних з жінками, і заснованих на п'яти типових «ярликах»: краса не поєднується з розумом, необхідність вийти заміж і народити дітей, жінка повинна заробляти менше чоловіка і не здатна сама досягти чогось серйозного і жінка – поганий водій.

Як повідомляє місцеве видання «Маяк», Одеський музей створив свою версію футболок, використовуючи фрагменти картин зі своєї колекції.

Зокрема, були використані картини «Революціонерка» Юлія Бершадського, «Портрет Т.М. Брайкевич» Костянтина Сомова, ескіз до нездійсненого панно Зінаїди Себрякової для Казанського вокзалу в Москві «Жінка з птахом», «Купальниця» Тімолеона Карла Неффа і «Купальниці» Амшея Нюренберга.

«Музей – це саме те місце, де ми бачимо, як змінювалися жіночі образи, особи, характери, їхня роль в суспільстві та історії. І саме тут можна відчути, як вони схожі на нас сьогоднішніх. Ми вирішили надати голос всім цим жінкам, які вже сотні років розповідають свої історії. Але сьогодні, вони говорять про те, що думаємо і відчуваємо ми – сучасні жінки», – розповів музей про свою колекцію.

У Одеському художньому музеї повідомили, що мають намір випустити футболки, навіть якщо не стануть переможцями конкурсу. Також вони планують створити наклейки і стікери для Telegram з таким же зображенням.

ДжерелоБільше фото з креативними футболками Одеського художнього музею на нашій сторінці у Фейсбук