У Франції обговорюють новий закон про рівність між чоловіками і жінками


Національні збори (нижня палата парламенту) Франції розпочали обговорення нового закону про гендерну рівність, який передбачатиме наділення ширшими правами батьків та краще захистить дітей.

Національні збори Франції розпочали обговорення нового закону про рівність чоловіків і жінок. Законопроект, який представила міністр у справах жінок Наджат Валло-Белкасем, отримав схвалення Сенату і тепер його винесено на слухання до зали нижньої палати парламенту.

У ході парламентських слухань законопроект було суттєво доповнено. У текст внесли суперечливі положення, у тому числі про право жінки на проведення аборту без будь-яких умов (раніше француженка могла позбавитися плоду лише у скрутному фінансовому становищі), про збільшення терміну відпустки по догляду за дитиною для батьків (як матері, так і батька) з 6 місяців до одного року, про виплату аліментів одиноким матерям з фонду соціального страхування тощо.

Законопроект також передбачає нові заходи щодо дотримання гендерної рівності у професійній сфері та політиці. Підприємствам та компаніям, які порушуватимуть передбачені новим законом норми рівності між чоловіками та жінками, буде відмовлено у державних замовленнях. Політичним партіям у такому випадку загрожують серйозні штрафи.

Положення закону також заборонятимуть проводити на території Франції конкурси краси для неповнолітніх. У випадку порушення на зловмисників чекає ув'язнення терміном до 2-х років та штраф 1,5 тис. євро. Вікові обмеження учасниць при цьому становитимуть 13 років. Для участі у конкурсі дівчаток від 13 до 16 років організаторам потрібно буде отримати спеціальний дозвіл префектури.

Джерело