Проблема насильства у сім'ї наразі гостра - поліція
10% усіх викликів на день бригади поліції у Харкові  - це виклики, які характеризуються як сімейна сварка. Однак наразі в Україні лише зароджується явище притулків для жертв сімейного насильства.


Тільки у кількох містах по всій країні постраждалих можуть забрати до притулку - це Київ та Харків. Дітей, якщо стан їхнього здоров’я поганий, госпіталізують до лікарень.

-  Коли нас викликають, найперше, що ми можемо зробити, - це припинити насильство. Після цього ми пропонуємо жертві написати заяву, яка буде характеризуватися як адмінправопорушення і зберігатиметься у загальних архівах та у соціальних службах. У місті також є дві психокорекційні бригади, які виїжджають на виклики та допомагають таким родинам, їхніми послугами може скористатися кожна людина у місті. Жертви можуть отримати підтримку й у соціальних службах, - розповідає лейтенантка поліції ВП ГУНП у Харкові Марина Кульбачна.Лейтенантка говорить, що на сьогодні проблема відсутності гендерної рівності актуальна, а проблема насильства у родині стоїть дуже гостро. Треба приділяти увагу таким родинам - не обмежуватися лише письмовою заявою, а розповідати, до яких служб ще можна звернутися по допомогу та захист.

Так вважають і працівниці Центру гендерної культури, які вирішили на початку акції “16 днів проти насильства” провести тренінг саме для працівників і працівниць Нової Поліції.

- Сьогодні ми зібралися поговорити про те, яка природа насильства, чому воно відбувається та як правильно враховувати гендерночутливий підхід. Із представниками та представницями ми поговоримо про гендерні стереотипи, про ненасильницьке спілкування, а наприкінці тренінгу розробимо рекомендації для поліцейських, які вони зможуть використовувати у своїй роботі, - розповідає тренерка Центру Гендерної культури Вікторія Прєображенська.Усього на тренінгу було присутньо 12 поліцейських, із яких - 3 жінки. Відбору як такого не було, на захід прийшли за власним бажанням або ті, хто виїздить на виклики сімейного насильства.

Власна кореспондентка ГІАЦ “КРОНА” Аліна Курлович