МОБІЛІЗАЦІЯ 4.0: ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯНИНА/ГРОМАДЯНКИ VS ПРАВА ЛЮДИНИ?


Подіумна дискусія з такою назвою відбулася 19 лютого 2015 року у Харкові за участі Ребекки Хармс, очільниці фракції Зелених/Європейського вільного альянсу в Європарламенті, патронеси проекту «Київський діалог».

Міжнародний проект «Київський діалог» не зміг оминути найголовнішу проблему, яка наразі тривожить всю Україну, східну частину зокрема. В умовах неоголошеної війни оголошується наступна хвиля мобілізації. Тому Регіональне представництво «Київський Діалог» у Харкові зібрало усіх небайдужих, аби разом шукати відповіді на хвилюючі для всіх питання: Як захистити країну і в той же час себе, свою родину? Хто підпадає під чергову хвилю мобілізації? Яке ставлення громадськості до мобілізації в регіоні і чому? Що необхідно для продуктивної реалізації? Чи буде призупинена мобілізація з огляду на домовленості Мінську-2?.

Спікери та експерти Андрій Семенович (підполковник, заступник військового комісара Харківського обласного військового комісаріату по роботі з особовим складом та громадськістю); Володимир Новіков (майор, помічник військового комісара Харківського обласного військового комісаріату з юридичних питань); Андрій Владимиров (учасник бойових дій в зоні АТО (Іловайськ), старший розвідник батальйону спеціального призначення «Донбас»); Юлія Варданян (психологиня, гештальт-терапевтка, авторка й ведуча програми «Тут і зараз», членкиня Української асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій); Ірина Юрасова (приватна консультантказ медичної психології, психологині-діагност); Анатолій Тарасенко (адвокат, кандидат юридичних наук, доцент, співзасновник та активний учасник Асоціації юристів – представників ЗМІ розкрили своє бачення щодо тематики подіумної дискусії. Модерувала зустріч Юлія Сєдая, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри філософії Харківського національного медичного університету.Надзвичайно важливим став прямий зв’язок безпосередньо з прифронтовою територією на Луганщині – Лисичанськом та Сєвєродонецьком. Активісти й активістки цих міст брали активну участь в обговоренні та поділилися своїми міркуваннями, враженнями й переживаннями. У дискусії брали участь сім’ї мобілізованих, активісти Євромайдану, журналісти , провідні соціологи та політологи а також небайдужі громадяни.

Інформаційними партнерами дискусії стали Інфоцентр (ХАкИ) Харківського громадянського форуму і передача «Будь у курсі» (ОТБ).

Після завершення подіумної дискусії відбувся перегляд та обговорення фільму «Між болем і надією» (Боснія). Серія кінопоказів документальних фільмів про перебіг та завершення конфліктів у Південному Тіролі, Країні Басків, Північній Ірландії, Боснії, на Аланських островах та Кіпрі, була започаткована Лабораторією мирних рішень при Фонді місцевої демократії за підтримки Центру медіа-ініціатив (Єреван, Вірменія), Школи лідерства «Мост».

Повний відеозапис дискусії можна переглянути тут:

Харків, круглий стіл Мобілізація 4.0

Відеозапис розмови з Ребеккою Хармс у «Будь у курсі» можна переглянути тут:

Європарламентар Ребекка Хармс у програмі «Будь в курсе!» 19.02.15.

Фотографії з дискусії можна переглянути тут:

Мобилизация 4.0. Почему нужно идти воевать