У Харкові створюється МФО, мета якого – рівні можливості для жінок і чоловіків

Утворення першого в Харкові та Харківській області Міжфракційного депутатського об’єднання, яке реалізовувало б на регіональному рівні державну гендерну політику, – стало однією із ключових тем на 7-ій сесії Харківської міської ради 6 липня 2016 року.

Ідея створення Міжфракційного депутатського об’єднання належить команді проекту «Жінки – це 50% успіху України». Нагадаємо, що проект стартував у вересні 2015 року, і головною метою його є збільшення кількості професійних жінок на рівнях прийняття рішень, зокрема у політичній сфері. У рамках проекту були проведені семінари, тренінги, круглі столи та панельні дискусії для жінок з активною громадянською позицією та для нинішніх/ майбутніх депутаток. З грудня 2015 року для них працює і перша в Україні Школа жіночого політичного лідерства.

На думку координаторки проекту Юлії Сєдої, саме проведені заходи дали необхідні ресурси для формування тематичного МФО у Харківській міській раді.

Планується, що до Міжфракційного депутатського об’єднання увійдуть депутатки Харківської міської ради, а також учасниці Школи політичного лідерства для жінок - Світлана Андрєєва, Олена Ворона та Ольга Чичина. Учасниками об’єднання зможуть бути і чоловіки, адже тільки спільний досвід може об’єктивно представити інтереси, потреби та проблеми всіх груп населення міста та регіону.

Очікується, що робота об’єднання буде вестися у 3-х ключових напрямках – відстоювання гендерної рівності, боротьба з домашнім насильством, створення рівних можливостей для реалізації чоловіків і жінок у всіх сферах суспільного життя.

Зокрема, МФО звертатиме увагу на об’єкти, що не пристосовані для комфортного використання їх різними групами населення: людей з особливими потребами, людей похилого віку, дітей, жінок… Ось такий приклад наводить асистентка проекту Ірина Міньковська: «Візьмемо хоча б дитячі сади, вони працюють до 17.00, а більшість батьків до 18.00-19.00. Виникає питання: хто забиратиме дитину із садка?! У результаті комусь із батьків (частіше це – саме жінки) потрібно покидати робоче місце раніше, або переходити на півставки, або взагалі звільнятися, що не вплинути на рівень заробітної плати та професійні якості людини. Потрібен перегляд цих норм, адже саме від таких речей залежить якість життя людей у місті».

На разі ряд документів щодо створення МФО та програми його роботи знаходиться на стадії розробки.

Власна кореспондентка ГІАЦ «КРОНА» Аліна Курлович