Солідарність і різноманіття. В центрі Києва проходить марш жінок – трансляція
У центрі Києва під лозунгом «Солідарність і різноманіття. Разом проти насильства!» проходить марш жінок.

У Міжнародний жіночий день, 8 березня, марш жінок почав свій маршрут о 12 годині дня від пам'ятника княгині Ольги на Михайлівській площі.Ціль маршу – виступ проти ультраправого, домашнього, сексуального, економічного та психологічного насильства. А також проти тиску та насильства патріархального устрою.

«Наші потреби – це не «жіночі питання», як ми часто чуємо від посадовців, ЗМІ та загалом від суспільства. Наші потреби – це невід’ємні права людини», – йдеться в повідомленні на сторінці події «Маршу жінок» у Facebook.

Нижче розміщуємо повний текст зі сторінки події.


Солідарність і різноманіття. Разом проти насильства!

Ми об'єднуємось заради спільної мети: посилити голос жінок та нашу видимість у суспільстві.

Ми - жінки, які мають різну сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність, колір шкіри, етнічність та національність. Ми різного віку, різних вірувань та соціальних класів. Ми належимо до різних соціальних груп, що робить нас вразливими до множинної дискримінації та насильства. Наші голоси мають бути почутими, наші вимоги - задоволеними, а наші права - рівними.

Ми більше не будемо терпіти зверхність, зневагу, сексизм, сексуальну об’єктивацію та насильство. Наші потреби - це не “жіночі питання”, як ми часто чуємо від посадовців, ЗМІ та загалом від суспільства. Наші потреби - це невід’ємні права людини. Ми не збираємося “залишатися вдома”, або займатися “суто жіночими справами”. Ми втомились від системної нерівності - у сферах прийняття рішень, в політиці, в оплаті праці.

Ми - це суспільство, ми - це сила, ми - це поштовх до зміни патріархальної системи. Досить говорити нам про те, якими ми маємо бути. Ми самостійно вирішимо, де працювати, як виглядати, що вдягати, народжувати чи ні, виходити заміж чи ні, яким чином і де себе поводити та інше. Колись феміністки вибороли для усіх жінок право на те, аби вважатися людиною. Ця боротьба трансформується, і триває надалі.

Ми виступаємо проти ультраправого, домашнього, сексуального, економічного та психологічного насильства. Ми виступаємо проти тиску та насильства патріархального устрою.

Виходьте на Марш жінок, адже лише так ми зможемо показати, що ми існуємо і не боїмося боротися за свої права. Лише так ми зможемо говорити про себе, а не чути, як це робить замість нас патріархальний світ.

* - під загальним терміном жінки ми розуміємо багатоманітність жіночних досвідів, ідентичностей та соціалізації, що знаходиться на перетинах раси, класу, віку, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності тощо.Джерело-1, Джерело-2