Емансипація в Китаї. Сильні жіночі портрети Лу Янг


Фото: Luo Yang


Для фотографині з Китаю Лу Янг поняття дівоцтва має безліч значень, пише CNN.

Але замість того, щоб орієнтуватися на прийнятий у Китаї солодкавий тип зображення молодих жінок – ніжних, делікатних і надмірно жіночних – поточний проект Лу Янг «Дівчата» відрізняється дратівливими та альтернативними темами, які кидають виклик китайським гендерним стереотипам та очікуванням.

На тлі орендованих квартир, туманних нічних ринків і балконів багатоповерхівок серія запрошує глядачів/-ок задуматися про історію кожної жінки. Не надто оздоблені домівки натякають на боротьбу, тоді як експресія суб'єктів вказує на певну стійкість. Деякі з молодих жінок сфотографовані зі своїми партнерами, тоді як інші сфотографовані, коли вони сидять топлес на дахах або курять у вікнах.

«Моя мета (в цій) серії – відобразити і зберегти примітивний, молодий стан жінок, який, як я вважаю, красивий, – розповіла 34-річна фотографиня в інтерв'ю по електронній пошті, – Це все дівчата (і) не лише за віком. Це більше стосується «дівочого» стану свідомості».

Що ж таке дівоцтво для Лу Янг? На одній із фотографій жінка рішуче дивиться в камеру, поки її голову голить голий чоловік. На наступній, зробленій через рік, ця сама жінка стоїть оголена перед вікном, перебуваючи на великому терміні вагітності, і дивиться в бік міста.


Фото: Luo Yang


Інші зображення показують молодих жінок у різноманітній обстановці: під час куріння сигарети серед шматків м'яса, які звисають навколо, демонстрації мереживних трусиків на жвавій дорозі, або блукань по Пекіну з неоновим волоссям. Пропонуючи мигцем поглянути на життя своїх героїнь, Лу Янг сподівається не лише дослідити, що значить бути міленіалкою у сьогоднішньому Китаї, але і демонтувати гендерні стереотипи, які зберігаються у країні.

Народжена у Шеньяні фотографиня розпочала серію «Дівчата», коли їй було трохи більше 20-ти і вона вивчала графічний дизайн в Академії мистецтв Лу Сінь у своєму рідному місті. Бачачи себе як «збентеженого і самотнього підлітка», вона заглибилася у фотографію, щоб протистояти занепокоєнню, яке вона відчувала в цьому віці.

Лу Янг почала фотографувати своїх однокласниць і подруг, щоб висловити свої «почуття і моє внутрішнє я». Створені в результаті портрети демонструють жінок, які сильні і знають собі ціну, але все-таки вразливих, що відображає боротьбу покоління, що дорослішає, в Китаї.

«У Китаї існує безліч традиційних визначень та обмежень для жінок», – говорить Лу Янг, пов'язуючи очікування з тими у країні, хто чекає, що жінки будуть послужливі і слухняні, в тому числі з батьками і друзями.


Фото: Luo Yang


«Замість цього я віддаю перевагу показувати дівчат з волоссям на тілі і стрижкою під нуль, тому що вони дуже сильно мене притягують (і), можливо, через наш спільний протест проти основних стереотипів про жінок, – говорить Лу, пояснюючи, що вона теж часто дозволяє собі не голити волосся на тілі, – Не всі (героїні серії) – це абсолютно звичайні типи дівчат, але більшість із них дуже вільні і незалежні, і я бачу все більше таких дівчат у Китаї, в міру зміни часу».

Індивідуальні історії непокори можна знайти серед сотень героїнь, представлених у «Дівчатах» за останні 11 років. Візьмемо, наприклад, Гелайкуомао, тибетську дівчину, яка живе у провінції Цінхай на заході Китаю.

За словами Лу Янг, у неї були плани виїхати зі свого маленького містечка, щоб стати модною дизайнеркою, хоча її батьки змушували її стати вчителькою. Але портрет Гелайкуомао показує непохитну молоду жінку з короткою стрижкою, що стирчить на всі боки, і в яскраво-рожевій сукні. Лу Янг, яка розповіла, що молода жінка переїжджає у Шанхай в цьому році, щоб робити кар'єру в дизайні, відчувала, що кімната освітлена енергією її героїні.


Фото: Luo Yang


«Я сподіваюся, що дівчата навколо мене, так само, як і я сама, зможуть жити вільніше, більш самостійно і втілювати свої мрії, – говорить Лу Янг, – І що мої фотографії зможуть дати їм певну підтримку і схвалення в цьому».

Джерело