У Харкові відбувся круглий стіл «Жінки у політиці: основні виклики»

У рамках ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Гендерна політика міст: історія та сучасність» та проекту «ЖІНКИ – ЦЕ 50 % УСПІХУ УКРАЇНИ» у Харкові 6 жовтня за круглим столом обговорювалися можливості та перспективи участі жінок у політиці на регіональному та національному рівнях.

Захід відбувся у ХНУМГ О.М. Бекетова в рамках конференции за підтримки NDI, шведського посольства, реалізований Гендерним інформаційно-аналітичним центром «КРОНА».Спікерками стали:

Марина Епишина, депутатка 6-го скликання Харківської міської ради, кандидатка на пост депутата в Харківську обласну раду,

Надежда Савинская, голова Харківського обласного осередку партії Демальянс,

Людмила Алдохина, директорка ТОВ «ЭКВАТОР САН ЭНЕРДЖИ»,

Лилия Кислицина, сопрезидентка Ради «Клубу успішних жінок України»,

Сухорукова Наталія, головна спеціалістка відділу забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми Департаменту сімейної політики та організації оздоровлення,

Ирина Кирикова, активістка, координаторка ГО «Громада Дружківки», кандидатка на посаду депутата Дружківської міської ради,

Ольга Мірошник, голова Фонду місцевої демократії, кандидатка на посаду депутата Харківської міської ради,

Olga Pischel, економістка, партнерка консалтингової організації «Доктор Фьоллінг і партнери» у м. Берлін, натхненниця і координаторка багатьох українських та міжнародних соціальних проектів,

Лилианна Семенюта, директорка «Школи Авторів», керівниця проекту «40+», партнерка компанії PRодвижение,

Татьяна Фесенко, кандидатка технічних наук, доцентка кафедри менеджменту та управління проектами Одеської державної академії будівництва та архітектури, член правління ГО «Бюро гендерних стратегій і бюджетування».

Модерувала круглий стіл Марина Пащенко, керівниця з багатолітнім досвідом у сфері IT, президентка Клубу Успішних Жінок у Харкові та делегат міжнародних жіночих бізнес-форумів EuroWoman.Учасниці з Краматорська, Кривого Рогу, Дружківки, Мерефи, Харкова, представниці та представники регіональної політики, лідерки громадської думки міста Харкова та Харківської області обговорили причини низького рівня представленості жінок на державних політичних посадах.

Упродовж дискусії думки учасниць та учасників розділились. Одна частина спікерок впевнені, що зовсім не кожна жінка може і хоче бути політикинею, бо для цього потрібно бути впевненою у собі, лідеркою, «пахати 48 годин на добу» та встигати всюди.

Інші наполягали на тому, що дуже часто жінки (наприклад, волонтерки) роблять усю чорнову та найважчу роботу, а медалі отримують чоловіки – лідери партій, директори тощо.Усі учасниці дійшли висновку, що в будь-якому разі велика частина гендерної проблеми знаходиться у сфері освіти та виховання. Часто сама жінка недооцінює свої можливості, не хоче мати доступ до економічних та політичних ресурсів держави, тому що її так виховали. У такому разі потрібно створювати дійсно рівні можливості для жінок і чоловіків в усіх сферах життя суспільства і не нав’язувати ані дітям, ані дорослим стереотипних моделей поведінки.

Було вирішено об’єднати зусилля всіх спікерок, щоб допомогти Ірині Кіріковій у відновленні справедливості в Дружківській міській раді.

І спікерки, і учасниці/-ки долучилися до світовіої ініціативи – фотокампанії SHAPE SUSTAINABILITY, присвяченої Цілям сталого розвитку ООН.

Ми дякуємо всім учасницям і учасникам за те, що приїхали, за те, що були такими активними, емоційними та небайдужими!

Команда ГІАЦ «КРОНА» дуже сподівається на плідну співпрацю з кожною та кожним з Вас у майбутньому!

Слідкуйте за нашими новинами, беріть участь у наших наступних заходах!

Iryna Minkovska, асистентка проєкту «Жінки – це 50% успіху України»

Шановні спікерки, учасниці та всі зацікавленні! Долучайтесь до наших сторінок:

Жінки це 50% успіху України та Крона. Гендерний інформаційно-аналітичний центр