«КРОНА» оголошує конкурсний відбір для участі в навчальному онлайн-курсі «ГЕНДЕРНИЙ ПОГЛЯД: ІНТЕРНЕТ»


Просимо!
Будь ласка, перешліть цей лист на журналістське або філологічне відділення Вашого університету та повідомте про нього зацікавлених осіб!

Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА»
(м. Харків)
за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля (Німеччина, представництво в Україні)

оголошує конкурсний відбір

серед студентів / студенток журналістських та філологічних відділень вишів України
для участі в навчальному онлайн-курсі «ГЕНДЕРНИЙ ПОГЛЯД: ІНТЕРНЕТ»

Це вже п’ятий подібний курс, здійснюваний ГІАЦ «КРОНА»: в межах попередніх чотирьох ми здебільше навчали діючих журналісток та журналістів друкованих і електронних ЗМІ з різних регіонів України. Зараз шанс побачити соціальний світ в незвичному, почасти «невидимому» ракурсі отримало студентство, що тільки готується професійно зайнятися журналістикою або філологічною справою.

В рамках дистанційного онлайн-курсу ми говоритимемо про гендерну нерівність, про те, як суспільство «конструює» наше внутрішнє «Я» залежно від того, народжені ми жінкою або чоловіком, до яких індивідуальних «траєкторій» і глобальних наслідків це приводить і яка роль сучасних медіа в цих процесах.

Як показує досвід, мало хто з початківців онлайн-навчання здогадується, що своєю безпосередньою професійною діяльністю явно або приховано сприяє гендерній дискримінації й нерівності в суспільстві. Отримані в рамках онлайн-курсу знання здатні виявити таке пособництво, кардинально розширивши, усучаснивши традиційні рамки журналістської роботи, що стане вже Вашою особистою перевагою на ринку професійної журналістики.

 

            Навчання триватиме впродовж 5 тижнів лютого-березня 2014 року і розкриватиме такі теми:

1.    Гендер і нерівність у суспільстві.

2.    Сила гендерних стереотипів.

3.    Гендер у коротких штанцях / спідничках.

4.    Гендерний секрет освіти.

5.    Сексизм у ЗМІ.

 

Участь в онлайн-курсі є безкоштовною.

 

Заняття (знайомство з ілюстрованими авторськими навчальними текстами, робота зі спеціально підібраними відео- і аудіо-файлами, виконання творчих завдань) відбуватимуться на спеціальному сайті дистанційної освіти і вимагають мінімум витрат Вашого часу – не більше 3-4 годин щотижня у зручному особисто обраному графіку.

Під час навчання можна буде отримати консультацію тьюторської команди проекту – це кандидат(к)и наук і практикуючі гендерні дослідники й дослідниці, що мають великий досвід очної і дистанційної гендерної освіти. Спілкування передбачатиме використання технології Skype, тож всі слухачі та слухачки курсу повинні бути зареєстровані в цій програмі та мати відповідне технічне обладнання (гарнітуру).

 

Усі, хто успішно закінчать навчання, отримають поштою відповідний іменний сертифікат, безкоштовну допоміжну літературу від ГІАЦ «КРОНА», а також можливість (за бажанням) наступного року пройти навчання на другому (поглибленому) рівні.

 

Якщо Ви бажаєте взяти участь у конкурсному відборі, до 08 лютого (строго) заповніть нашу онлайн-анкету, перейшовши за адресою http://urla.ru/10000b06 і невдовзі чекайте результатів відбору.

Будемо раді передати Вам наші знання та досвід!

 

Контакти: Володимир Карпов, технічна-підтримка дистанційного онлайн-курсу «Гендерний погляд: Інтернет»  E-mail: center.krona@gmail.com  Skype: vladimir.tasso