Замах на Катерину Гандзюк: стан здоров'я активістки погіршився
У активістки і радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк, яку облили сірчаною кислотою, погіршився стан здоров'я.

Про це повідомляється у Facebook-спільноті Хто замовив Катю Гандзюк? Також інформацію про її стан Громадському підтвердила адвокатка Катерини Гандзюк Євгенія Закревська.

Для Катерини Гандзюк просили передати необхідні ліки, яких немає в Україні. Пізніше у повідомленні додали, що завдяки реакції небайдужих ліки вдалося знайти за дві години.

«Досвіду лікування опіків такого масштабу немає не тільки в нашій країні, але і в будь-яких інших державах, тому доводиться вдаватися до новітніх препаратів, які не встигли пройти сертифікацію в нашій країні, а тому, придбати їх можна тільки за кордоном», – йдеться у повідомленні.Напад на Катерину Гандзюк було скоєно 31 липня у Херсоні. Невідомий облив її сірчаною кислотою, у результаті чиновниця зазнала хімічних опіків тулуба, руки та обличчя (понад 35% тіла).

Активістку з опіками госпіталізували до реанімаційного відділення обласної клінічної лікарні. Медики оцінюють її стан як стабільно важкий. Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Адвокат повідомив, що Катерину Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

1 серпня Катерину Гандзюк перевели до лікарні в Києві. Під будівлею Міністерства внутрішніх справ кілька десятків людей вийшли на акцію «Покарати зло». Учасники заходу вимагали від правоохоронців ефективного розслідування нападів на журналістів та активістів. Тим часом, Катерині Гандзюк надали держохорону.

3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання підозрюваного у нападі на Катерину Гандзюк. 6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного Миколи Новікова. Його взяли під варту.

Пізніше поліція опублікувала фото ймовірного другого нападника на Катерину Гандзюк. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки.

Також 20 серпня суд узяв під варту другого фігуранта справи про напад на Катерину Гандзюк – Віктора Горбунова. Горбунова взяли під варту.

21 серпня у Херсоні суд обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним у причетності до вчинення замаху на вбивство на радницю міськголови Херсонської міської ради Катерини Гандзюк – Сергію Торбіну та Володимиру Васяновичу.

22 серпня підозрюваного в нападі на Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти. У МВС повідомили, що Новіков має право позиватися проти поліції.

Також 22 серпня підозрюваного в нападі на Гандзюк В'ячеслава Вишневського відправили під домашній арешт на час слідства.

23 серпня Херсонський міський суд узяв під варту підозрюваного у нападі на радницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк Микиту Грабчука на 60 діб.

Четверо з п’яти підозрюваних у нападі на Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину.

Джерело-1, Джерело-2