У Харкові відбувся круглий стіл «Жінки й чоловіки у політиці: перспективи діалогу»

У рамках проекту «Жінки – це 50% успіху України» у Харкові 13 листопада відбувся круглий стіл «Жінки й чоловіки у політиці: перспективи діалогу», присвячений питанням гендерної рівності в українському політикумі.

Подія організована Гендерним інформаційно-аналітичним центром «КРОНА» і «Лабораторією мирних рішень» Фонду місцевої демократії та відбулася за підтримки міжнародних організацій National Democratic Institute, Центру гуманітарного діалогу (Женева) і фінансової підтримки Уряду Швеції.

Круглий стіл зібрав експерток і експертів з політології, соціології, психології та юриспруденції, депутаток і громадських активісток, щоб обговорити гендерний аспект результатів виборів до органів місцевого самоуправління та особливостей регіональної політики, можливі стратегії запровадження європейських стандартів гендерного паритету до виборних органів держави та способи їх ефективного застосування в Харкові і області, а також концепції діалогу жінок і чоловіків для досягнення політичних цілей регіону.В обговоренні, зокрема, взяли участь:

Марія Андреас, директорка Благодійного Фонду «Світ і порядок», членкиня політради Волонтерської партії України,

Юлія Біденко, політологиня, кандидатка політологічних наук, магістерка соціології, викладачка Харківського національного університету ім. В.Каразіна,

Максим Жидко, психолог, кандидат психологічних наук, доцент Національного аерокосмічного університету ім. М.Жуковського, доцент Харківського національного університету ім. В.Каразіна,

Ольга Мірошник, директорка Фонду місцевої демократії, депутатка Харківської міської ради І скликання,

Надія Савинська, голова Харківської обласної організації партії ДемАльянс, кандидатка біологічних наук, викладачка ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Модерувала круглий стіл Олена Малахова – філологиня, доцентка й директорка Гендерного центру ХНПУ імені Г.С. Сковороди, експертка ГІАЦ «КРОНА».Під час круглого столу, частина спікерок, які мали досвід балотування на останніх місцевих виборах, зокрема Марія Андреас, Ольга Мірошник та Надія Савинська, ділилися своїми спостереженнями і думками стосовно можливостей жінок у політиці, особливостями цієї виборчої кампанії та гендерної квоти. Їхнім спільним досвідом було те, що жодна з них не стикалася з дискримінацією за статтю. Але трохи подискутувавши, дійшли згоди у тому, що власний позитивний досвід не вказує на відсутність дискримінації як такої, а лише засвідчує, що їм пощастило працювати у більш сприятливому середовищі прогресивних колег. Ольга Мірошник, маючи найтривалішу політичну кар’єру, зазначила, що раніше не помічала проблеми гендерної нерівності, у тому числі й у політиці, але після роботи на кількох заходах, організованих командою проекту «Жінки – це 50% успіху України», багато на які події і факти подивилася по-іншому і погодилась, що проблема гендерної дискримінації в Україні існує і це заважає продуктивним демократичним перетворенням.

Також, під час круглого столу, лунав такий собі «привіт» Майклу Кіммелу та його «міжпланетарній теорії гендерних відмінностей»: деякі спікери та учасниці дискусії знову і знову підкреслювали відмінності між чоловіками і жінками. Втім, українське суспільство потроху вчиться застосовувати «гендерні окуляри», вчиться цьому і експертне середовище.

Обговорювалися також особливості виборчої системи та можливі її варіанти в Україні, досвід США та Європи, приводились дуже фахові та специфічні знання, які дозволяли поглянути на проблеми під незвичайним для пересічного громадянина кутом, і переконувало у необхідності пошуку зовсім нових стратегій.

Усі учасниці підтримали ініціативу команди проекту «Жінки – це 50% успіху України» у створенні Школи політичного лідерства для депутаток місцевих рад. Але закликали докласти зусиль і у перспективі зробити її відкритою і для не депутаток. Популяризувати школу, зробити відомими історії успіху жінок і цілеспрямовано підтримати жінок у бажанні відігравати більш важливу суспільну роль, захопити українок мрією їх потрібності у політиці та користі від їхньої політичної діяльності.

Команда ГІАЦ «КРОНА» дякує всім учасницям і учасникам за відвертість, активність та небайдужість, дуже сподіваємося на плідну співпрацю з кожною та кожним із Вас у подальшому!