Начальниця Військово-медичного управління СБУ стала першою в Україні жінкою, яка отримала звання генерала

Президент України Петро Порошенко присвоїв звання генерал-майора полковнику медичної служби Людмилі Шугалей.

«Людмила Шугалей, начальник Військово-медичного управління СБУ, стала першою в Україні жінкою, яка отримала звання генерал-майора. На це високе звання Людмила заслужила завдяки своїй багаторічній службі народові України», – написав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що недавно підписав закон щодо забезпечення рівних прав та можливостей під час проходження військової служби.

«Ним ми закріпили принцип, за яким жінки отримують рівний із чоловіками доступ до посад і військових звань, однаковий обсяг відповідальності під час виконання обов’язків військової служби», – зазначив глава держави.

«Перша жінка-генерал серед військових ... Указом президента України Людмилі присвоєно чергове звання генерал-майор. Ще в минулому році про це ніхто не мріяв, а якщо говорили, то як про теорію. Сьогодні це вже норма», – прокоментував указ віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

Нагадаємо, в МВС перша жінка-генерал з'явилася в 2004 році. Генералом міліції стала Тетяна Подашевська, на той час – керівник Департаменту зі зв'язків з громадськістю МВС України.

Джерело-1, Джерело-2