В Іспанії оголосили склад нового уряду, більшість міністрів – жінки
У середу, 6 червня, новий прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес оголосив склад свого кабінету, більшість посад вперше в історії країни обійняли жінки.

Як передає Reuters, пост віце-прем'єрки зайняла соціалістка Кармен Кальво (Carmen Calvo), міністеркою економіки призначена Надя Кальвіно (Nadia Calvino), а очільницею Міністерства юстиції – державна прокурорка Долорес Дельгадо (Dolores Delgado), оборонне відомство – Маргарита Роблес (Margarita Robles), главою міністерства освіти і професійної підготовки стане Ісабель Селаа, яка також візьме на себе функцію офіційної представниці уряду; Мінфін – Марія Хесус Монтеро, міністеркою екологічного переходу стане Тереса Рібера (Teresa Ribera), міністерства праці, міграції та соціального забезпечення – Магдалена Валеріо (Magdalena Valerio), МОЗ – Кармен Монтон (Carmen Montón).

«Всі вони висококваліфіковані фахівці (фахівчині) і відображають краще, що є в Іспанії», – сказав Педро Санчес.

Згідно з повідомленнями, 11 з 17 крісел в уряді Санчеса обійняли жінки, що вище, ніж в інших країнах Європи.

Нагадаємо, що 2 червня соціаліст Педро Санчес присягнув королю Філіпу VI на посаді нового прем'єр-міністра Іспанії.

Можливість сформувати новий уряд Санчес отримав після того, як напередодні конгрес депутатів Іспанії виніс вотум недовіри уряду Маріано Рахоя.

Вотум недовіри був проголосований в зв'язку з гучним корупційним скандалом, в якому були замішані політики і бізнесмени, близькі до консервативної Народної партії Рахоя. Зокрема, десятки осіб звинувачувалися в ухиленні від сплати податків і в шахрайстві в 2000-х роках.

Джерело-1, Джерело-2