Вперше в Європі. В Ісландії понад половину місць у парламенті отримали жінки

Ісландія стала першою європейською країною, де більш ніж половину місць у парламенті отримали жінки.

За підсумками парламентських виборів, 33 з 63 місць (52%), попередньо, отримали жінки — на дев’ять місць більше, ніж на виборах у 2017 році. За даними Міжпарламентського союзу, жодна інша європейська країна ще не долала поріг у 50%. Найближчою була Швеція з показником у 47%.

BBC зазначає, що в Ісландії немає законодавчих квот на жіноче представництво в парламенті, але деякі партії вимагають, щоб мінімальна кількість кандидатів були жінками. Ісландія тривалий час вважається лідером в області гендерної рівності, а Всесвітній економічний форум 12-й рік поспіль визнає її найбільш рівноправною країною в світі.

У країні однакова відпустка по догляду за дитиною для жінок і чоловіків, перший закон про рівну оплату праці для жінок і чоловіків було ухвалено в 1961 році. Також Ісландія першою в світі обрала президентом жінку — в 1980 році.

За даними BBC, лише в п’яти інших країнах світу в парламенті понад 50% жінок: Руанді (61,3% членів нижньої палати), Кубі (53,4%), Нікарагуа (50,6%), Мексиці та ОАЕ (50%).

Як повідомляє DW, більшість за підсумками виборів в Ісландії зберегла коаліція з трьох партій, яка керує країною протягом чотирьох останніх років: Ліво-зелений рух прем'єр-міністерки Катрін Якобсдоттір, консервативна Партія незалежності та аграрна правоцентристська Прогресивна партія.

Джерело-1, Джерело-2