В Індії жінки вишикувалися в 620-кілометровий ланцюг на підтримку гендерної рівності
У вівторок, 1 січня, в Індії жінки вишикувалися в 620-кілометровий живий ланцюг на підтримку гендерної рівності. Акція пройшла в індійському штаті Керала. У живий ланцюг вишикувалися між північним містом штату Касарагод і південним Тіруванантапурам. За оцінками влади, до акції приєдналися від 3 до 5 мільйонів жительок.

"Це відмінний спосіб сказати, наскільки сильні жінки, і як ми можемо розширювати свої можливості і допомагати одна одній. Звичайно, я підтримую цей крок, щоб дозволити жінкам будь-якого віку відвідувати храм. Я не думаю, що традиція або будь-яка відсталість повинні зупиняти жінок. Ті, хто хочуть молитися, повинні мати право молитися", – розповіла агентству учасниця акції Кавіта Дас.Приводом для проведення акції став скандал навколо заборони дівчаткам і жінкам у віці від 10 до 50 років відвідувати місцевий храм Сабарімала.

Так, у вересні 2018 року Верховний суд Індії виніс вердикт про скасування традиції, згідно з якою дівчата і жінки не допускалися в зазначений храм. Рішення Верховного суду було прийнято після того, як в петиції позначили, що заборона на відвідування порушує гендерну рівність.

Проти ухваленого рішення активно виступає правляча партія Індії, індуїстська націоналістична партія Бхаратія джаната. На їхню думку, рішення допустити жінок до храму – це атака на індуїстські цінності.

Як зазначає агентство, після скасування традиції жодній жінці не вдалося увійти до храму, через те, що паломники-чоловіки закидають їх камінням і палицями. А в жовтні 2018 року консервативні індуїсти заявили про намір зробити групове самогубство, якщо жінок допустять до храму.Джерело