Мітинг замість занять. 16-річну шведську еко-активістку номінували на Нобелівську премію





Шведська екологічна активістка Грета Тунберг була номінована на Нобелівську премію миру в знак визнання її кампанії серед молоді щодо запобігання зміни клімату.

Однією з акцій, які організовує Грета, стане кліматичний марш підлітків 15 березня, повідомляє TIME.

Ученицю, яка є лідеркою загальносвітового руху підлітків "шкільний страйк за клімат", номінували двоє шведських і троє норвезьких політиків.

"Ми висунули кандидатуру Грети, тому що кліматична загроза може бути однією з найбільш важливих причин війни і конфлікту. Масовий рух, який організувала Грета є дуже важливим внеском у справу миру", - заявив представник парламенту Норвегії Фредді Андре Овстегаард.

Активістка, яку назвали однією з найвпливовіших підлітків в 2018 році, надихнула сотні тисяч учнів/-ць в школах по всьому світу на проведення страйків, щоб переконати своїх лідерів/-ок діяти.

У грудні 2018 року Тунберг виступила на конференції ООН зі зміни клімату в Польщі, де вона закликала законодавців і урядові органи до дії.

На зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі (Швейцарія), в січні вона закінчила свою промову, сказавши, що вона хоче, щоб лідери "вели себе так, ніби наш будинок горить, тому що це насправді так".

В рамках руху #FridaysForFuture, очолюваного активісткою, десятки тисяч молодих людей по всьому світу пропустять школу в цю п'ятницю, щоб вийти на мітинг і нагадати про зміну клімату. Грета Тунберг запевняє, що в акції візьмуть участь жителі/-ки майже ста країн.

"Я думаю, що ми бачимо тільки початок. Я думаю, що зміни на горизонті, і люди будуть відстоювати своє майбутнє", - сказала Тунберг.

Джерело

Дивитися додатково про Ґрету Тунберґ у Вікіпедії