Підбито підсумки конкурсу гендерних педагогічних розробок


29 березня в межах Обласного педагогічного тижня відбулося нагородження переможниць конкурсу гендерних педагогічних розробок, який був проведений у лютому-березні 2016 року за ініціативи Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА» у співпраці з КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» та за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

На конкурс було подано 17 творчих робіт з 7 шкіл Харківської області, що беруть участь у регіональному гендерному експерименті «Науково-методичні засади впровадження гендерних підходів в систему роботи навчальних закладів». За жанрами це були розробки уроків, класних годин, позакласних заходів, іншого методичного супроводу, що претендували на визнання високого рівня гендерної чутливості та недискримінації.За рішенням журі, І місце поділили між собою В. Какадій – віце-директорка Огіївського НВК Сахновщинського району (підготувала «дорожню карту» впровадження гендерного підходу в окремо взятому навчальному закладі) та авторський колектив вчительок початкових класів (Н. Братковська, А. Журавель, Л. Логвин, Л. Терещенко) Лозівського НВК № 10 з критичним гендерним аналізом підручника математики та пропозиціями щодо усунення виявлених недоліків.

ІІ місце журі присудило творчій роботі С. Пономаренко з Панютинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, в якій крізь «гендерні окуляри» схарактеризовано сприйняття дітьми поезії та здійснений гендерний аналіз дитячих малюнків як ілюстрацій до прочитаного віршу.

Номінацію «Продуктивна ідея» здобули віце-директорка Нововодолазької гімназії Л. Цяцька та учителька Лозівського НВК № 10 Т. Тернова, а номінацію «Науковий прорив» – учителька Лозівського НВК № 10 В. Носова.

Сертифікати та грошові винагороди переможницям вручив директор ГІАЦ «КРОНА» Олег Марущенко, побажавши натхнення у подальшому впровадженні гендерного підходу в практику їх навчальних закладів та зазначивши, що найкращі роботи будуть опубліковані у виданнях ГІАЦ «КРОНА», зокрема у найближчому числі Гендерного журналу «Я».

Тетяна Дрожжина