Співпраця з Інститутом модернізації змісту освіти


Цього тижня директор і експерт ГІАЦ «КРОНА» Олег Марущенко і експертка Олена Малахова за особистим запрошенням директорки Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО) Наталії Борисівни Вяткіної зустрілися зі співробітницями і співробітниками Інституту, провівши з ними інформаційно-методичний семінар про гендерний підхід у освіті.

Присутнім було схарактеризовано законодавче та методологічне підґрунтя гендерного підходу як такого, «соціологічний портрет» гендерної нерівності сучасного суспільства, роль освіти (зокрема змісту шкільних навчальних програм і підручників) у відтворенні гендерної нерівності у суспільстві. Зміст семінару базувався на раніше здійснених наукових дослідженнях з гендерного аналізу освітнього дискурсу та за результатами експериментальної роботи регіонального рівня «Науково-методичні засади впровадження гендерних підходів у систему роботи навчальних закладів» (2014-2018 р.р., наказ Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації No449 від 29.10.2014).

Замість запланованих однієї години і п’ятнадцяти хвилин зустріч тривала близько двох годин. Були і цікаві питання, і власні «гендерні історії», і бурхливі реакції присутніх на неочікувані дані, і, звичайно, гострі обговорення. Неформальні відгуки після завершення заходу продемонстрували, що більшість присутніх виявили щиру зацікавленість темою, пропонували власну допомогу, запрошували на подальші зустрічі.

І це не єдиний факт, що засвідчує ефективну співпрацю з ІМЗО на ниві гендерної просвіти та пошуку інноваційних і реально працюючих освітніх моделей і технологій. Так, запрошене експертне коло взяло участь в інструктажі відповідальних за проведення інструктажу експертів у регіонах щодо здійснення експертизи підручників для учнівства 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Окрім того, директорка ІМЗО Н.Б. Вяткіна засвідчила власну підтримку Другої національної (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine, що відбудеться 9-10 квітня 2016 року, вручивши Олені Малаховій та Олегу Марущенку як представникам оргкомітету лист підтримки.

Дізнатися додаткові відомості про інформційно-презентаційний семінар «Гендерний компонент в освіті» ви можете і на сайті Інституту модернізації змісту освіти.