Коли ключові політики – жінки. Посли Норвегії та Швеції розповіли про гендерні рекорди своїх країн


На фото. Мартін Хагстрьом, посол Швеції в Україні


Посол Норвегії в Україні Уле Тер'є Хорпестад і посол Швеціі Мартін Хагстрьом назвали гендерну рівність одним із головних досягнень своїх держав за останні роки. Про це вони розповіли журналу Новое Время в рамках проекту Головні відповіді.

НВ поставив послам семи країн по п'ять однакових запитань, відповівши на які, вони представили власне бачення своєї батьківщини і України.

Зокрема, відповідаючи на запитання про ключовий успіх Норвегії за останні п'ять-десять років, Уле Тер'є Хорпестад назвав "великим прогресом" зростання участі жінок у політиці.

"Результат останніх парламентських виборів 2017 року: 41% депутатів парламенту – жінки. 9 з 19 міністрів уряду, тобто 47% – жінки. Прем'єр-міністр Норвегії, президент парламенту, міністр закордонних справ, тобто провідні політики країни – жінки, – навів приклади дипломат. – Це велике досягнення, яке говорить про те, що гендерна рівність – це важлива цінність для Норвегії".

Про аналогічну тенденцію розповів і шведський посол Мартін Хагстрьом, відзначаючи досягнення своєї країни.

Серед головних позитивних завоювань Швеції за всю її історію він назвав запровадження загального виборчого права в 1918 році, коли жінки також отримали право голосу – нинішньою зимою шведи відзначили сторіччя цієї події.

При цьому Хагстрьом додав, що гендерна рівність "і сьогодні залишається важливим пріоритетом для шведського суспільства".

"Від початку 1990-х у нашому парламенті не менше 40% жінок, а також приблизно однакова кількість жінок і чоловіків з міністерськими портфелями та в керівництві держкомпаній. До того ж шведські чоловіки беруть все більш тривалу відпустку по догляду за дитиною – в середньому близько 90 днів. Менше, ніж жінки, але це все одно має великий вплив на ринок праці", – підкреслив посол Швеції в Україні.

Джерело