«ГЕНДЕР. ЕКОЛОГІЯ. ЗДОРОВ’Я»: короткі підсумки визначної події!

Рівно місяць тому у Харківському національному медичному університеті відбулася 6-та Міжнародна науково-практична конференція «Гендер. Екологія. Здоров’я».

Вперше за історію її проведення було настільки широке представництво учасниць/-ків – 260 осіб з 9 країн світу (Білорусія, Великобританія, Індія, Німеччина, Польща, Сербія, Україна, Франція, Хорватія).

Непересічною подією стала Запрошена сесія «Медичні послуги для трансгендерних людей: кращі практики в Україні та світі» – наскільки відомо нам, подібне «глибоке занурення» у проблематику трансгендерності в межах української вищої медичної освіти відбулося вперше!

Сесія включала, зокрема, доповіді (як годиться – із контроверсійним обговоренням) сімейного лікаря, завідуючої філіалу мережі «Сучасний лікар» Дарини Дмитрієвської, трансактивіста Форгарта Тангарра, професора кафедри психіатрії, наркології та медичної психіатрії ХНМУ Тетяни Мозгової.Підсумкова резолюція заходу як ніколи практично зорієнтована та багатовекторна! Судіть самі – 12 важливих пунктів, серед яких, зокрема, такі:

- перегляд політики та законодавства з метою виявлення бар’єрів, що перешкоджають повному здійсненню прав у сексуальній та репродуктивній сфері, а також у сфері екології;

- забезпечення інформацією, що містить гендерну складову, інституції, які розробляють освітні програми з формування життєво необхідних навичок для роботи з трансгендерними людьми. Інформування трансгендерних людей про наявність медичних фахівців (мас-медіа, сайти, фейсбук);

- протидія упередженому ставленню до трансгендерних пацієнтів з боку медичних працівників;

- уточнення специфіки маршруту пацієнта з трансгендерною дисфорією;

- проведення тематичних курсів удосконалення лікарів: сімейних лікарів, ендокринологів, гінекологів, медичних психологів, педіатрів та інших спеціалістів, що працюють з трансгендерними людьми.

Оргкомітет продовжить працювати в обраному напрямку! Далі буде...

Захід організовано Харківським національним медичним університетом за участі ГО «Харківське жіноче об’єднання «Сфера» та ХОФ «Громадська альтернатива» за підтримки фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» (EVZ).