На території анексованого Криму та на окупованій частині Донбасу виявлені численні факти порушення прав жінок

На території анексованого Криму та частини Донбасу, яка знаходиться під контролем Росії, систематично здійснюються насильницькі дії проти жінок, за які несе відповідальність Російська Федерація як держава.

Українські правозахисники під час засідання Комітету ООН (CEDAW) у рамках 62-ї сесії, на якій розглядалася 8-ма періодична доповідь Російської Федерації про виконання Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, представили інформаційні повідомлення щодо порушень Росією як державою прав жінок на території анексованого Криму та частині Донбасу, яка знаходиться під її контролем.

Йшлося про організовану систему викрадення, катування та вбивства цивільних людей на окупованій частині Донбасу; наводилися факти тортур та сексуального насильства над жінками; факти множинної дискримінації в окупованому Криму, якої зазнають представниці кримсько-татарського народу, національні меншини, зокрема, роми, ВІЛ-інфіковані жінки, багатодітні матері, прихожанки церков, які не відносяться до Московського патріархату.

Правозахисними організаціями, такими як SOS-Крим та SOS-Майдан підкреслювалося, що жертви насильства позбавлені доступу до правосуддя, засобів правового захисту та допомоги, включаючи психологічну.

Чисельні незаперечні факти порушень Росією як державою прав жінок на території анексованого Криму та частині Донбасу, яка знаходиться під її контролем, та норм міжнародного законодавства, мають бути широко відомі як українській, так і світовій громадськості та перебувати у полі зору та контролі як офіційних осіб, так і громадських активістів.

Важливо зазначити, що 25 листопада - це Міжнародний День боротьби з насильством щодо жінок, і у всьому світі відзначає 24-у річницю Кампанії "16 Днів Активних Дій Проти Ґендерного Насильства", ініційовану у 1991 році Центром Жіночого Глобального Лідерства (Center for women global leadership).

Кампанія "16 Днів" була організована для заклику до ліквідації всіх форм насильства над жінками шляхом підвищення обізнаності про насильство та узгодження роботи на підтримку припинення насильства над жінками на місцевому та міжнародному рівнях, тому дана тема є дуже важливою та актуальною, як в Україні так і у всьому світі, тому ми маємо боротися проти насильства щодо жінок.

Ірина Суслова

Джерело