09 січня 2016 року у Харкові відбувся другий навчальний день Школи політичного лідерства для жінок

09 січня 2016 року у Харкові відбувся другий навчальний день Школи політичного лідерства для жінок. Ця сесія була особливою, адже студентки Школи мали можливість відвідати унікальний у своєму роді, єдиний в Україні й у всій Східній Європі Музей жіночої і гендерної історії.

Натхненниця і директорка мезею Тетяна Ісаєва розказала візитеркам про такі поняття як «подвійне навантаження», «скляна стеля», радикальний і ліберальний фемінізм, показала авторські експозиції «Тортури над жінками», «Жінки у Другій світовій війні», «Крізь скляну стелю». Депутатки й активістки побачили різницю між книгами українського і шведського видавництв, а також те, наскільки сильно вони впливають на свідомість, уяву і майбутні моделі поведінки дітей.

Друга частина навчального дня була присвячена темі «Де гендер у соціумі та політиці?» Цей тренінг був проведений Малаховою Оленою – кандидаткою філологічних наук, директоркою Гендерного центру Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, експертка й тренерка Гендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА» та Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти вищих навчальних закладів, членкиня робочої групи з питань політики гендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти Міністерства освіти і науки України.

Учасниці Школи мали можливість «приміряти гендерні окуляри», тобто навчитись бачити гендер у суспільстві, у політиці, а також у приватному житті. Впродовж тренінгу були розвінчані основні міфи щодо гендерної проблематики. Депутатки й активістки вчились визначати гендерні стереотипи, особливості гендерної статистики та вияви гендерної дискримінації як щодо жінок, так і щодо чоловіків. Були показані навчальні мультики «Різні й рівні», «Жінки і чоловіки» і «Що таке гендерноорієнтоване бюджетування на практиці».

Особлива увага була сфокусована на такому прояві гендерної дискримінації як сексизм та його різновидах: стереотипізація, еротизація, оречевлення, мачізм та фейсизм.

Уся група намагалась знайти відповідь на питання, чому ж серед у волонтерстві більшість – жінки, якщо упродовж тренінгу було визначено, що абсолютно не всім жінкам властивий материнський інстинкт та бажання захистити й нагодувати всіх, і абсолютно не всі чоловіки мають лідерські якості. Було з’ясовано, чому ж у регіональній політиці жінок більше, ніж на найвищому державному рівні.

Тренінг виявися настільки вдалим, що було вирішено зустрітись усією групою у неформальній обстановці, щоб подумати щодо можливостей співпраці між депутатками й активістками після закінчення Школи політичного лідерства для жінок.