Гендерний інформаційно-аналітичний центр «КРОНА»: досягнення 2016 року!


Цей рік став особливим для нашої команди - перемоги, досягнення та підкорені вершини, про які ми могли лише мріяти! Під кінець року заведено робити підсумки, тож і ми вирішили зробити топ найважливіших для нашої організації подій!

1. Перша й найдовгоочікуваніша подія цього року - експертиза підручників для 8-го класу! ГІАЦ “КРОНА” спільно з Едкемп Україна та ІМЗО почали реалізацію надзавдання: вирубати один із коренів проблеми виховання - дискримінаційні, негендерночутливі підручники! Команда аналізувала підручники ще до того, як вони були надруковані. І хоча тільки 13% усіх правок було враховано, ми вважаємо це великим досягненням!

2. У номінації “Найнеочікуваніша подія року” для всієї нашої команди, і напевне, не тільки для нашої, - це призначення експертки і тренерки “ГІАЦ КРОНА”, літературної редакторки гендерного журналу “Я” Олени Малахової радницею з питань політики гендерної рівності та антидискримінації в освіті Міністерки освіти і науки Лілії Гриневич! Ця подія стала для нас величезним поштовхом, аби збільшити темп і почати втілювати якомога більше ідей!

3. Водночас екватор переступила одна з шалених ідей 2014 року - Гендерний освітній експеримент! І на сьогодні ми маємо декілька десятків педагогинь та педагогів, які є активними, амбіційними, і вони з великим захватом та завзяттям втілюють гендерночутливе виховання у звичайних сільських та міських школах Харківської області, а також у дитячих садочках! По секрету вам скажемо, що одна зі шкіл навіть планує створити гендерний центр, але про це ви дізнаєтеся трохи згодом!

4. Цей експеримент надав нам ще одну крутезну можливість -  зробити гендерночутливу наочність для шкіл і дитячих садків. Наочіність без стереотипів, без будь-яких дискримінаційних практик, без традиційних червоних хрестиків та кружечків, без тих, хто порушує дисципліну,  і без “чудорятувальників” і безпомічних учительок та дітей, тепер знаходиться у школах! Це було нелегко, але напрочуд кропітка та довга робота учителів/-ьок, дизайнерок і тренерської команди експерименту дала свої плоди! У 2017 робота над наочністю продовжуватиметься!

5. Цього року у новому дизайні світ побачили два випуски гендерного журналу “Я” - “ГЕНДЕР І ОСВІТА” І “ГЕНДЕР І НАСИЛЬСТВО”. Останній випуск побив усі рекорди завантажень у мережі інтернет і замовлень друкованої версії!

6. Уперше ГІАЦ “КРОНА” взялася за політичний проект “Жінки - це 50% успіху України”. Школа політичного лідерства, під час участі в якій активісток, діючих та майбутніх депутаток навчали українські та закордонні тренерки та тренери, дистанційне навчання, тренінги, круглі столи та багато інших цікавих та реально діючих речей зробили цей проект брендовим та інформаційним у просторі України!

7. І найголовніше: зовсім скоро Гендерному інформаційно-аналітичному центру “КРОНА” ВИПОВНЮЄТЬСЯ 20 РОКІВ! Уже цього року ми почали підготовку до ювілею в оновленому “зовнішньому вигляді” - вже розроблені новий лого і новий корпоративний стиль організації. Все це буде представлено вже в січні! А новий лого - це, як правило, новий шлях розвитку! І він неодмінно буде!

Новий рік для нас ювілейний! Для людини, якій виповнюється двадцять - це вік, коли вона усвідомлює, що вже стоїть на ногах, а життя усе ще попереду. Вік, коли ти мрієш, коли віриш у дива та те, що у світі все можливо! Я думаю, що нашій організації виповнюється двадцять саме тому, що вона також, як і молода людина, завжди вірила у, на перший погляд, нездійсненне, неможливе, і втілювала казкових персонажів свого світосприйняття у реальність. Персонажів, що створюють справедливий світ!

Власна кореспондентка ГІАЦ “КРОНА” Аліна Курлович