Київське ДАІ звинуватили в сексизмі


Київське УДАІ звинувачують у сексизмі через поради для жінок за кермом, опубліковані на сайті інспекції.

Текст «Жінка за кермом, водіння автомобілів жінками, протипоказання» вже видалений з офіційного сайту київського УДАІ, однак за час свого існування встиг привернути увагу письменниці Ірини Славінської, яка побачила в ньому приклади утиску прав жінок.

Найбільш сексистські, на її думку, витримки Славінська опублікувала у своєму блозі. Письменницю обурило те, що в ДАІ порахували жінок якоюсь особливою категорією водіїв, яка потребує окремих правилах і обмеженнях.

Так, серед іншого, в ДАІ стверджували, жінки відчувають підвищений стрес, змінивши пасажирське сидіння на водійське, і часто повністю втрачають задоволення від водіння. Жінки частіше помиляються на дорозі тому, що не впевнені в собі, неправильно оцінюють ситуацію, швидше стомлюються, їм властиві тривожність, недовірливість і інші прояви стресу, вважають в ДАІ.

Крім того, в ДАІ заявили, що водити жінкам заважає зайва емоційність. Вони гостріше і болючіше реагують на проблеми, довше перебувають у збудженому стані, що заважає водінню. І, нарешті, жінкам за кермом, на думку представників ДАІ, заважають довге волосся, які закривають огляд, а також туга білизна, що утруднює дихання і кровообіг.

В офіційній відповіді на запит Славінської в УДАІ пояснили, що текст з порадами виклали на сайт практиканти, які знайшли його в інтернеті. Через відсутність фахівців поради не перевірялись. Однак таке виправдання письменницю не задовольнило, і вона вимагатиме офіційного вибачення.

Джерело