Чоловіки «ЗА» чи «ПРОТИ» жінок у політиці?

«Чоловіки за жінок у політиці» – панельна дискусія під такою назвою відбулася 7 жовтня у рамках проекту «Жінки – це 50% успіху України». У переддень у рамках цього ж проекту почули думку жінок про основні перешкоди в політиці, про виклики й перешкоди, з якими вони зіштовхуються, стаючи на цей шлях. Дискусія вийшла динамічна й плідна, думки були висловлені різні, зійшлися ж на одному: тема важлива, і чим більше про це говоритимемо, тим краще, тим більше буде того, що нас об’єднує, а не розділяє.

Спікерами панельної дискусії стали представники органів місцевої влади та самоврядування, політики, фахівці: Віктор Худолій, Ігор Росоха, Володимир Стрєльцов, Валерій Сичов, Іван Чайка та інші. Чоловіки як з великим досвідом роботи, так і на початку своєї політичної кар’єри, говорили аргументи «за» та «проти» жінок у політиці.

На думку Ігоря Рассохи, головною перешкодою участі жінок у політиці є їхня «надемоційність» та «недисциплінованість».Днем раніше на круглому столі Марина Єпішина наголошувала на протилежному: «З жінками набагато легше співпрацювати, вони більш організовані, витривалі, а от чоловіки не витримують мого ритму життя».

Ірина Мінковська, асистентка учасниця поставила запитання, відповіді на яке підняли градус обговорення: «От Ви говорите, що жінки у політиці, не можуть співпрацювати, а лише конкурують, усі сваряться, наче у тій «Кайдашевій сім’ї»... Але чому ж тоді ми бачимо на телеекранах, як у Верховній Раді ЧОЛОВІКИ вирішують питання за допомогою фізичної сили та скандалів?».Віктор Худолій зазначив, що значимість жінок у нашому суспільстві нівелюється під тиском стереотипів та нав’язування соціальних ролей: «Активність жінок зростає, але можливостей для реалізації амбіцій у них недостатньо. Видається, що питання гендерної рівності пов’язане ще й з питанням порозуміння між поколіннями».

«На сьогодні основна проблема недостатньої кількості представлення жінок у політиці – відсутність політичної волі. Чоловіки ж навряд схочуть віддавати своє місце, – Іван Чайка, молодий політик, виступає «за» квоти для жінок та паритетність представлення на всіх рівнях прийняття рішень. – Нам (державі) потрібні фахівці та фахівчині своєї справи!».На одну і ту ж ситуацію, явище та проблему можна дивитися по-різному: через призму особистого досвіду, соціологічних досліджень чи з огляду на потреби суспільства… Але факт є фактом: як не глянь – стереотипи щодо якостей, умінь, сфер діяльності жінок і чоловіків завжди лише шкодять, заважаючи сприймати реалії та зміни адекватно.

Аліна Курлович, власна кореспондентка ГІАЦ «КРОНА»