Чи дійсно чоловіки за жінок у політиці?

У рамках ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Гендерна політика міст: історія та сучасність» та проекту «ЖІНКИ – ЦЕ 50 % УСПІХУ УКРАЇНИ» у Харкові 7 жовтня відбулася подіумна дискусія «Чоловіки за жінок у політиці», присвячена погляду чоловіків – експертів, політичних аналітиків та представників місцевої влади на участь жінок у політиці.

Захід пройшов у ХНУМГ О.М. Бекетова за підтримки NDI, шведського посольства, реалізований Гендерним інформаційно-аналітичним центром «КРОНА».Спікерами стали:

Рассоха Ігор, доцент кафедри культурології Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, радник голови ХОДА на громадських засадах,

Валерій Сичов, начальник відділу сім’ї управління у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту,

Іван Чайка, помічник-консультант народного депутата України, Головний юрист Центру з надання правової допомоги,

Виктор Худолий, член Бюро Харківського обласного осередку партії ДемАльянс, підприємець.

Модерувала подіумну дискусію Christy Pashkina – головна редакторка інтернет-порталу РЕПРИЗА, експертка з медіа-комунікацій.Як і круглий стіл, який пройшов 6 жовтня в рамках проекту «Жінки – це 50 % успіху України», подіумна дискусія також вийшла цікава й гаряча.

Усі спікери були згодні з тим, що перешкоди доступу жінок на рівні прийняття політичних рішень є. Але одна частина спікерів говорила про те, що це вина самих жінок, які начебто народжуються надто емоційними, неорганізованими та сварливими, тому їм важко бути політикинями.

Інші спікери наголошували на тому, що це все ж таки результат недосконалості устрою нашого суспільства, адже багато в чому українська політика і досі потребує величезних фінансових вливань, які не кожна жінка може «потягнути».

Водночас, усі погодились з тим, що молоді партії, які формуються ініціативою знизу, не мають проблем з гендерною рівністю. Молоде покоління, здебільшого, розуміє переваги реалізації політики рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків.

Таким чином, гендерна проблема – це, багато в чому, проблема системи формування цінностей у нашому суспільстві. Владі і громадськості потрібно об’єднати свої зусилля, щоб виробити ефективні механізми подолання гендерних (і будь-яких інших) стереотипів у суспільстві. Разом професійні, компетентні, порядні жінки і чоловіки зроблять Україну кращою набагато швидше, ніж окремо!І спікери, і учасниці/-ки взяли участь у світовій ініціативі – фотокампанії SHAPE SUSTAINABILITY, присвяченій Цілям сталого розвитку ООН.

Ми дякуємо всім спікерам і учасникам за те, що Ви прийшли, за те, що були такими активними, емоційними та небайдужими!

Команда ГІАЦ «КРОНА» дуже сподівається на плідну співпрацю з кожною та кожним з Вас у майбутньому!

Слідкуйте за нашими новинами, беріть участь у наших наступних заходах!

Iryna Minkovska, асистентка проєкту «Жінки – це 50% успіху України»

Шановні спікери, учасниці/-ки та всі зацікавленні! Долучайтесь до наших сторінок: Жінки це 50% успіху України та Крона. Гендерний інформаційно-аналітичний центр