Архів новин
29.11.2018
Школа СамоБезпеки стартувала для жінок в Дніпрі. Головна задача – дати дніпрянкам навички безпеки і виживання в екстремальних умовах. Ідеться як про побутове насильство та напади на вулицях, так і про поведінку під час воєнних дій та правильне реагування на теракти.
Читати далі
27.11.2018
У 26 років Ірина Суслова стала депутаткою Верховної ради України й активно включилась в процес подолання гендерної нерівності в суспільстві. При цьому їй довелося боротися з ейджизмом та несприйняттям себе як фахівчині з боку чоловіків-колег. Пані Ірина очолює Підкомітет з питань гендерної рівності та недискримінації. Вона піднімає соціально гострі питання, зокрема, гендерного дисбалансу в політиці, скасування списку заборонених для жінок професій тощо.
Читати далі
27.11.2018
Генерал-майор Аленка Ерменц стала керівницею Генерального штабу Збройних сил Словенії. Таким чином Аленка Ерменц стала єдиною жінкою, яка керує армією держави-члена НАТО.
Читати далі
26.11.2018
Яким є сучасний світовий жіночий рух? Погляд з трьох континентів! А яким є жіночий / феміністичний рух в Україні? Думки восьми знаних експерток і два окремі великі інтерв’ю – з директоркою Українського жіночого фонду Олесею Бондар і засновницею фейсбук-спільноти «Фемінізм УА» Марією Дмитрієвою! Чому використання фемінітивів є запорукою успіху жіночого активізму в Україні? Чи можна бути ромкою і правозахисницею одночасно?
Читати далі
25.11.2018
Соціологиня, дослідниця з гендерних питань, викладачка Києво-Могилянської академії, а зараз ще й авторка науково-популярних книг. У Тамари Марценюк є незліченна кількість соціальних ролей, що об'єднуються однією ідеєю - зробити світ більш справедливим для усіх, у тому числі, для жінок. Минулого тижня пані Тамара приїздила до Харкова з презентацією своєї нової книги “Чому не варто боятися фемінізму”.
Читати далі
23.11.2018
У цій статті я намагатимуся коротко описати низку питань: історію ромського активізму (я спробую коротко пояснити, хто такі роми і хто такі ромські правозахисниці); різноманіття ідентичностей, і як це формує особистість ромки-активістки; як це бути ромкою та активісткою у великому місті.
Читати далі
21.11.2018
Новий соціальний проект розвитку лідерських якостей дівчат із вразливих груп населення – Академія дівочого лідерства «Grow UP» пройшов у Києві. Організаторки «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних» провели навчання для 15-ти дівчат з усієї України. Учасниць відбирали на конкурсній основі. Разом із заявкою вони подавали проект розвитку місцевих громад. Більше детально дивіться в сюжеті.
Читати далі
18.11.2018
Чому жінки, старші за 40 років, які складають майже 30 % усього населення України, мають значно менше можливостей для розвитку, працевлаштування, а як результат – депресивний стан та зневіру у власних силах?
Читати далі
16.11.2018
Лізі захисту прав жінок «Гармонія рівних» всього півтора року, та кожен їхній наступний проект викликає резонанс у суспільстві. Молоді й активні дівчата допомагають молоді, співпрацюють з Верховною Радою, долучаються до акцій та вже представляють свої ініціативи за кордоном. Засновниця «Гармонії рівних», юристка та екс-помічниця депутатки Верховної Ради Олександра Голуб розповіла, що сприяло успіху її організації та з якими труднощами доводиться стикатися.
Читати далі
12.11.2018
Катерина Святець – голова громадської організації «Благосвіт», яка стає на захист батьків та їхніх дітей, коли ті потрапляють у складні ситуації в навчальних закладах. І хоча організація не мала на меті допомагати у першу чергу матерям, але оскільки саме вони наразі найчастіше доглядають за дітьми та піклуються про їхнє шкільне життя та освіту, то в епіцентрі усіх подій опинилися жінки. Побори в школі, булінг, нещасні випадки – із цими та ще з низкою питань можна звертатися до «Благосвіту», аби виправити несправедливість та захистити свою дитину та себе. Батьки пишуть у групі на Facebook-сторінці й знаходять для себе підтримку у проблемних питаннях.
Читати далі