Турецька поліція розігнала акцію «суботніх матерів» у Стамбулі
Поліція Стамбула в суботу, 25 серпня, жорстко розігнала традиційну мирну акцію так званих «суботніх матерів». Як повідомляє агентство AFP, проти жінок, які взяли участь в демонстрації, були застосовані водомети і сльозогінний газ. 47 учасниць щотижневої акції, що проходила в 700-й раз, були затримані.

За даними соціальних мереж, серед затриманих виявилася і 82-річна Еміне Окач. Жінку вже заарештовували на аналогічній акції в 1997 році, через два роки після зникнення її сина, який перебував у слідчому ізоляторі.

Акції «суботніх матерів» мають на меті привернути увагу до долі їх родичів, які були заарештовані у 1980 - 1990-ті роки і безслідно зникли. Ці події пов'язані з озброєним протистоянням офіційної Анкари і активістів Робітничої партії Курдистану (PKK). Доля зниклих прихильників PKK ніколи офіційно не розслідувалася.

Турецькі жінки вперше вийшли на марш «суботніх матерів» в травні 1995 року. З 1999 року по 2009 рік вони були змушені відмовитися від проведення щотижневих акцій, оскільки демонстрації жорстко придушувалися поліцією. В останні роки акції проходили без протидії з боку влади.

Свої дії в суботу в поліції пояснили припущенням того, що учасниці маршу мають зв'язки з PKK, а також тим, що акція не була узгоджена з владою.

Джерело